Perşembe / 26 Kasım 2020

Kapkaççının savunması: Ülkücüyüm

Adana’da sokakta yürüyen C.M. isimli kadının elindeki cep telefonunu kapkaç yöntemiyle alan 27 yaşındaki Onur Baltacı, adliyeye sevk edildiği sırada “Ülkücü olduğum için gözaltına aldılar. Ben bir şey yapmadım” diyerek kendini savundu. Olay, geçtiğimiz gün merkez Seyhan İlçesi’nin Havuzlubahçe Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta yürüyen C.M.’nin arkasından yaklaşan Onur Baltacı, genç kadının elindeki cep telefonunu kapkaç yöntemiyle […]

204,567BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

Adana’da sokakta yürüyen C.M. isimli kadının elindeki cep telefonunu kapkaç yöntemiyle alan 27 yaşındaki Onur Baltacı, adliyeye sevk edildiği sırada “Ülkücü olduğum için gözaltına aldılar. Ben bir şey yapmadım” diyerek kendini savundu.

Olay, geçtiğimiz gün merkez Seyhan İlçesi’nin Havuzlubahçe Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta yürüyen C.M.’nin arkasından yaklaşan Onur Baltacı, genç kadının elindeki cep telefonunu kapkaç yöntemiyle aldı. Görgü tanıklarının ve C.M.’nin verdiği bilgiler üzerine harekete geçen ekipler, 10 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan da arandığı öğrenilen Onur Baltacı’yı yakaladı. Gözaltına alınan zanlı, sağlık kontrolü için getirildiği Adli Tıp Birimi’nde, “Ben ülkücüyüm. Ülkücü olduğum için gözaltına aldılar” kendini savundu.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/197014886″]

TEŞHİS EDİLDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen Baltacı, genç kadın tarafından teşhis edildi.Emniyetteki sorgusunda suçlamayı kabul etmeyen Baltacı, bugün adliyeye sevk edildi. Onur Baltacı, gazetecilere “Dünkünün aynısını söylüyorum, onları yazarsınız” dedi.Onur Baltacı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede adli kontrol ile serbest bırakıldı. Ancak başka bir suçtan kesinleşmiş hapis cezası bulunan Baltacı, cezaevine gönderildi.

Son Haberler

Mahkemeden bir ‘Taşyapı’ kararı daha: Bakanlık iskanı durduruldu

İstanbul Kadıköy'deki Meteoroloji arsasına 4 adet gökdelen inşa eden ve ‘inşaatı hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle’ durdurarak şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle Kadıköy Belediyesi’ne açtığı tazminat davasını kazanan Taşyapı’yla ilgili mahkemeden bir karar daha geldi. Taşyapı’ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen iskan mahkeme tarafından durduruldu.

Maaşlarını alamayan inşaat işçileri eyleme geçti

Aydın'da Vakıflar Genel Müdürlüğü binasının yapımını üstlenen firmada çalışıp, 2 aydan bu yana ücretlerin bir kısmını alabildiklerini öne süren 22 işçiden 6'sı, 5 katlı inşaatın tepesine çıkarak eylem yaptı. Demir kalıp ve tahta parçalarını aşağı atan işçiler "Hakkımızı istiyoruz" dedi.

Soma faciası ile ilgili 5 yöneticiye daha dava açıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 310 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5 yöneticiye dava açıldı

Bitlis’’te toplantı ve yürüyüşler 7 gün yasak

Bitlis'te her türlü gösteri, basın açıklaması ve yürüyüşler, Valilik tarafından 7 gün boyunca yasaklandı.

Rektörden Fethullah isimli öğrenciye: Babana söyle ismini değiştirsin

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Öğretmenler Günü nedeniyle gittiği Yarımca İlkokulu'nda, bir öğrencinin adının Fethullah olduğunu öğrenince, "Babana söyle, ismi hemen değiştirsin" dedi.

Gündem

İsmail Saymaz “Türkiye’de adalet mülkün damadıdır”

''Çaycıya 86 TL çay tost parası takan adamın tanıklığıyla İlhan Cihaner'i tutukladılar''

Sendikalaşmaya karşı ücretsiz izin dayatması

Mehrali Yücedağ yazdı...

Pandemi doktorunun zor anları, anne ve babasına yoğun bakımda yer bulamadı…

Covid-19 salgınında vaka sayılarındaki artış sürerken hastanelerde de yatak sorunu yaşanıyor. Ankara’daki hastanelerin büyük oranda dolu olduğunu ve servislere hasta yatırmak için yer bulamadıklarını belirten Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç “Bir pandemi hastanesinde çalışan doktor arkadaşımız Covid-19 olan anne ve babasına yoğun bakımda yer bulamadı. Annesi bir gün boyunca hastanenin acil servisinde sedye üzerinde bekletildi” dedi.

CHP’li Eren Erdem: Verileri saklayıp virüsün hızla yayılmasına neden olan Bakan istifa etmelidir

''İlgililer istifalarıyla gereğini yapmak zorundadır...''

Babacan RTÜK’ten Bahçeli için yaş sınırı istemişti MHP’den yanıt geldi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın RTÜK'e Devlet Bahçeli'nin konuşmaları için 18 yaş sınırı getirilmesi çağrısını hedef aldı.