Kahraman’ın son ‘hedef’i Marksist Leninistler: Aklı, ruhu tutuyor musun?

208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et

Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu’nun görevini Şeref Malkoç’a devrettiği törende konuşan Kahraman, “Adalet mülkün temelidir. Bir devlet ki adildir, güçlüdür ve müddeti ebeddir. İnsanda da böyledir, ailede de böyledir” diye söze başladı.

Ardından ahiret inancına sözü getiren Kahraman, “Biz fani olduğumuza inanıyoruz. İki dünyalıyız, bu dünya fani bir dünya. Ömür bu kadar mı? Mümkün değil, ebedi bir hayat var. Pozitivistler buna inanmıyor. Marksist, Leninistler inanmıyor, ‘Tek bir dünya var, bu dünya. Ben gördüğüme ve tuttuğuma inanırım’ diyor” diye devam etti.

‘Bu düşünce değişmeli’

Marksist Leninistlere, “Rüyayı görüyorsun, tutuyor musun? Aklı tutuyor musun? Ruhu tutuyor musun?” diye soran Kahraman, düşüncelerini de şöyle gerekçelendirdi: “Öyle saçmalık olmaz. Hesap günü var. Toplumun bir eksikliği de hesap gününü unutmak. Biraz dünyevilik oldu. Seküler düşünce hakim oldu. ‘Her şey dünya için, dünya her şey’. Böyle değil. Bu düşünce de değişmekte ve değişmelidir. Öyle olursa kamu denetçiliğimizin yükü iyice azalacaktır, zira hesap gününü bilecek. Bu duygu geliştirilmeli.”    

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 

Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 908’e çıktı

Türkiye’deki koronavirüs verilerine ilişkin son sayılar açıklandı.

Yine göz boyuyorlar

Tacettin Çolak yazdı...
208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et