Perşembe / 21 Ocak 2021

Kahraman’ın son ‘hedef’i Marksist Leninistler: Aklı, ruhu tutuyor musun?

Yeni anayasada laiklik ilkesinin olmaması gerektiğini söyleyen, Arjantinli devrimci Ernesto Che Guevara’ya ‘katil kişilik, eşkiya’ diyen Meclis Başkanı İsmail Kahraman, son olarak da diline Marksist Leninistleri doladı.

Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu’nun görevini Şeref Malkoç’a devrettiği törende konuşan Kahraman, “Adalet mülkün temelidir. Bir devlet ki adildir, güçlüdür ve müddeti ebeddir. İnsanda da böyledir, ailede de böyledir” diye söze başladı.

Ardından ahiret inancına sözü getiren Kahraman, “Biz fani olduğumuza inanıyoruz. İki dünyalıyız, bu dünya fani bir dünya. Ömür bu kadar mı? Mümkün değil, ebedi bir hayat var. Pozitivistler buna inanmıyor. Marksist, Leninistler inanmıyor, ‘Tek bir dünya var, bu dünya. Ben gördüğüme ve tuttuğuma inanırım’ diyor” diye devam etti.

‘Bu düşünce değişmeli’

Marksist Leninistlere, “Rüyayı görüyorsun, tutuyor musun? Aklı tutuyor musun? Ruhu tutuyor musun?” diye soran Kahraman, düşüncelerini de şöyle gerekçelendirdi: “Öyle saçmalık olmaz. Hesap günü var. Toplumun bir eksikliği de hesap gününü unutmak. Biraz dünyevilik oldu. Seküler düşünce hakim oldu. ‘Her şey dünya için, dünya her şey’. Böyle değil. Bu düşünce de değişmekte ve değişmelidir. Öyle olursa kamu denetçiliğimizin yükü iyice azalacaktır, zira hesap gününü bilecek. Bu duygu geliştirilmeli.”    

Son Haberler