Cuma / 30 Ekim 2020

Kadınların zaferi… AKP geri adım attı

204,989BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

AKP’nin skandal ‘cinsel istismar’ önergesini protesto eden kadınlar TBMM’nin kapısına dayandı. Kadınlar Meclis’in önüne geldiği sırada önergenin komisyona geri çekildiği açıklandı. Kadınlar, önergenin tamamen iptal edilmesini istiyor

Türkiye’nin çeşitli illerinden yüzlerce kadın bugün cinsel istismar önergesini protesto etmek için TBMM’nin önünde toplandı. “Tecavüz AK’lanamaz” ve “Ensar rejimini yıkacağız” yazılı dövizleri taşıyan kadınlar, “Bu yasa Meclis’ten geçmeyecek” sloganları attı.

KADINLAR GELDİ, AKP GERİ ADIM ATTI

Kadınların Meclis kapısına dayandığı saatlerde Başbakan Binali Yıldırım, “Düzenlemeyi komisyona geri çekiyoruz” açıklamasını yaptı. Kararı Meclis kapısında öğrenen kadınlar, tasarının geri çekilmesini değil, tamamen iptal edilmesini istiyor.“FAİLLER KORUNACAK, GEÇMİŞ SUÇLAR AFFEDİLECEK”

Meclis’in Dikmen kapısında grup adına açıklama yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse, “Bugün, yasalaştırılmaya çalışılan ‘çocuk istismarı önergesine’ hayır demek için buradayız. Meclis’e sunulan bu önerge ile, tecavüz suçluları aklanacak, failler korunacak, geçmiş istismar suçları affedilecek, çocuk yaşta evlilikler normalleşecektir. Bizler, iktidarı samimi olmaya davet ediyoruz” dedi.HALKEVLERİ ÜYELERİNE POLİS MÜDAHALESİ

Meclis’e gelmesi beklenirken, Adalet Komisyonu’na geri çekildiği açıklanan cinsel istismar önergesini protesto etmek için TBMM’ye gitmek isteyen Halkevleri üyeleri, Ankara’daki Akay Kavşağı’nda polis ekipleri tarafından durduruldu.

Meclis’e gitmelerine izin verilmeyen grup üyelerine polis, dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. İzin çıkmayan Halkevleri üyesi grup ile polis ekipleri arasında arbede çıktı.

Arbede üzerine çevik kuvvet ekipleri, biber gazıyla yurttaşlara müdahale etti. Akay Kavşağı’nda bekleyen polis ekipleri, Meclis’e gitmek isteyen diğer gruplara da izin vermezken, grup üyeleri ve polis arasında zaman zaman arbede ve tartışma yaşandı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Mesut Yılmaz hayatını kaybetti

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz vefat etti.

‘Dombra’ şarkısıyla Erdoğan’a övgüler yağdıran Uğur Işılak, yeni şarkısıyla AKP’yi eleştirdi

Söz ve müziğin Uğur Işılak’a ait olduğu “Öz Eleştiri” isimli şarkı, AKP’ye ve muhafazakar camiaya yönelik çok sert eleştiriler içeriyor.

Halil Sezai hakkında karar verildi!

Tuzla'da komşusunu darbettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan şarkıcı Halil Sezai, 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılarak tahliye edildi.

Ünlü profesör Ahmet Ercan, ”İzmir’deki depremin olacağını söylemiştim” dedi, İstanbul depremi için tarih verdi!

Deprem Uzmanı Prof. Dr Ahmet Ercan, İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depreme ilişkin bilgiler verdi. Ercan, "Bu depremin olacağını söylemiştim" diyerek, büyük Marmara depremine daha 25 sene var" dedi.

Tunç Soyer’den İzmir’de yaşanan depremle ilgili yeni açıklama

Tunç Soyer İzmir'de yaşanan depremle ilgili twitter hesabından yeni bir açıklamada bulundu İşte o paylaşım: Bayraklı dışında büyük merkez ilçelerimizde yıkım yok. Bayraklı bölgesinde enkaza ulaşım...