Kadıköylülerin gönlü Pülümür’deki çocuklar için birleşti

Kadıköy'de Acıbadem Gönüllü Evi, Rasimpaşa Gönüllü Evi ve Koşuyolu Gönüllü Evi üyesi yurttaşlar güçlerini birleştirdi, Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki ilk öğretim çağındaki çocuklar için elini taşın altına koydu. Pülümür Belediyesi ile birlikte ilçedeki çocukların okul ihtiyaçları Kadıköylülerin destekleriyle sağlanacak.

Kadıköy’de Acıbadem Gönüllü Evi, Rasimpaşa Gönüllü Evi ve Koşuyolu Gönüllü Evi üyesi yurttaşlar güçlerini birleştirdi, Tunceli’nin Pülümür ilçesindeki ilk öğretim çağındaki çocuklar için elini taşın altına koydu. Pülümür Belediyesi ile birlikte ilçedeki çocukların okul ihtiyaçları Kadıköylülerin destekleriyle sağlanacak.

Bunun yanında çocuklar için çok sayıda kütüphane kurulması hedefler arasında.
Daha önce Acıbadem Gönüllü Evi’nin Pülümür Belediyesi ile dayanışma için iki yıl boyunca sürdürdüğü proje üç gönüllü evinin bir araya gelmesiyle boyut atladı.

Acıbadem, Rasimpaşa ve Koşuyolu Gönüllü Evlerinin başkan yardımcıları Ali Toroz, Sevgi İşler ve Mine Özkul gelecek hedeflerini Halkweb’e anlattı.

Projelerinin birbirlerine olan inançları sayesinde hızla ilerlediğini belirten başkan yardımcıları ileride vakıflaşarak eğittikleri çocukların daha büyük eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir duruma gelmek istediklerini belirttiler.

Koşuyolu Gönüllü Evi Başkan Yardımcısı Mine Özkul projenin detaylarını madde madde şu şekilde anlattı:

  • İki yıldır Tunceli Pülümür’de devam eden bir projeydi. Acıbadem Gönüllü Evi’nin iki yıldır başarıyla sürdürdüğü güzel bir işti. Biz Rasimpaşa Gönüllü Evi, Koşuyolu Gönüllü Evi ve Acıbadem Gönüllü Evi birlikte hareket etme kararı aldık. Hedeflerimizi büyüttük. Projemizde ne var? Şu an üç hatta dört ayaklı bir proje…
  • Başkanımız Müslüm Tosun’la iş birliğine geçilmişken tek okul yerine çok daha fazla okul belirlendi. Bu okullardaki öğrencilerin bot, mont, forma, çanta ve yapabilirsek kırtasiye alışverişlerini yapacağız. Birinci hedefimiz bu!
  • Pülümür’de bir ilköğretim okulunun dersliğine çocuk kütüphanesi kurmayı planlıyoruz. Masal odası konseptinde bir kütüphane olacak. İlköğretim dördüncü sınıfa kadar tüm öğrenciler bu kütüphaneden faydalanacak. İçerisinde anaokulu için olan o yaş grubu için görsel alanda kitapların bulunduğu bir kütüphane yapmak istiyoruz. Buradaki amacımız insana dokunmak.
  • Nereden çıktı bu fikir? Kadıköy Belediye Başkanımız Şerdil Dara Odabaşı’nın sloganıydı… Aslında geleceğe dokunmak şu anda ülkemize ve dünyadaki sorunlara baktığımızda “gelecek için ne yapabiliriz?” dediğimizde biz çocuğa dokunursak, hele ki kütüphaneyle okuyarak dokunursak aslında geleceği de değiştirmiş oluruz. Bu anlamda kütüphaneleri büyütmek. Bu nedenle 10 ilde 50 tane çocuk kütüphanesi yapmayı planlıyoruz. Dediğim gibi hepsi aynı konseptte olsun istiyoruz.
  • Bir diğeri ihtiyacın olmayanı paylaş sloganıyla o bölgedeki giysi ihtiyacını karşılayabilmek. İkinci el kitap topluyoruz. Diğer projenin ayağı Pülümür’deki okuldaki müzik labaratuarını müzik okuluna dönüştürmeyi düşünüyorlar. Onlar için müzik aletleri almak önceliğimiz piyano bir piyanoları olacak, onlar da çok heyecanlılar biz de çok heyecanlıyız. Bunu sağlamak, onun yanında bir ayak daha başlattık, ev hanımlarını nasıl bu projeye katabileceğimizi düşündük. Onlar da çocuklar için atkı bere örüyorlar. Bugün de ilk örgü atölyemizi başlattık.
  • Biz birbirimize değerek büyüyoruz. Bu anlamda projeyi devamlılık haline getirmek hedefimiz. Projenin üçüncü yılında oradaki çocuklar için sanatçıların da katılacağı bir etkinlik planlıyoruz.

  • Daha önceki projede belirli sayıda mont ve forma bağışlanabilmiş.
  • Birbirimize olan inancımız çok fazla. Yapabileceğimize inandık. Kadıköy’deki gönüllü evlerinin 10 bin üyesi var. Ben buna çok inanıyorum, mahalleye çok güveniyoruz. Gönüllülükten bahsetmek gerekirse, 22 yıldır süren bir proje sadece Kadıköy’de var. Başkanları mazbatasını Kadıköy Belediye Başkanından alır. Aslında Kadıköy Belediyesi’nin kılcal damarıdır. Mahalledeki en uç birimidir.

Ethem Sancak’ın ‘FETÖ’ açığını yakalayan İsmail Saymaz’dan hodri meydan: Hadi şimdi de tekrar etsene

İsmail Saymaz programda Ethem Sancak'ın yalanlarını bir bir deşifre etti ardından Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen'e yönelik övgü dolu sözlerini hatırlattı. 

CHP’li Eren Erdem’den Kılıçdaroğlu’na “ya 20 milyar doları bir arada görmemişsin ya da dayak yememişsin” diyen Ethem Sancak’a çok konuşulacak yanıt

Tank Palet Fabrikasına Katarlı ortaklarıyla beraber çöken Ethem Sancak'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik hakaretine CHP Parti Meclis Üyesi Eren Erdem'den çok sert yanıt geldi.

‘Ulan… Sen dayak yememişsin’ demişti! Kılıçdaroğlu’ndan Ethem Sancak’a yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TV’de Özlem Akarsu Çelik’in sorularını yanıtladı.

AKP’den istifa eden vekil: Suç ortağıyız, çünkü yeterince sesimizi çıkarmadık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi üzerine partisinden istifa eden AKP eski Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Medyascope’ta gazeteci Ruşen Çakır’ın konuğu oldu.

MAK Araştırma’dan yeni seçim anketi… AKP’de dramatik düşüş kesin

MAK Araştırma şirketinin anket verilerine göre başkanlık sistemi referandumunda ‘evet’ diyen seçmenin yüzde 25’i de bugün aynı referandum olsa ‘hayır’ diyeceği kaydedildi. Öte yandan 24 Haziran’da oy veren seçmenin yüzde 25’i kararsız seçmene dönüşmüş durumda olduğu ifade edildi.
210,448BeğenenlerBeğen
4,603TakipçilerTakip Et