Kabe’yi pasta yapıp yemek serbest

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla, Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘Kabe fotoğrafını yere serildi” iddiasıyla ilgili dört kişi gözaltına alınmasının ardından sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor.

İstanbul Valisi Ali Yerli Kaya’nın, Boğaziçi Üniversitesi önünde ‘Kabe fotoğrafının yere serilmesi’ne ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 4 kişinin işlemlerinin devam ettiği duyururken gökkuşağı sembollü flamalar için ‘ele geçirildi’ ifadesini kullanması ile birlikte devam eden tepkilerde Kabe ve Kuran’ın pasta yapılıp kesilmesi tekrar gündeme geldi.

KUR’AN DA KESİLMİŞ

Öte yandan Tekirdağ’da da hac ve umre organizasyonu yapan bir şirketin ise 2013 yılında AKP İl Başkanı Ahmet Kambur’un da katılımıyla Kâbe şeklinde pasta kestiği ortaya çıktı. 2015 yılında ise Tokat’ın Zile ilçesinde müftülüğün Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde üzerinde Bakara Sûresi bulunan Kuran şeklinde bir pasta yapıldığı belirtildi. Kutlu Doğum Haftası, başta Gülen Cemaati olmak üzere İslamcı kesimlerin, Noel’e karşı öne çıkarmaya çalıştığı Hz. Muhammet’in doğum gününü her yıl tahmini olarak belirleyip düzenledikleri etkinlikler dizisiydi.

2013 yılında hac ve umre organizasyonu düzenleyen bir firmanın açılışında dönemin Tekirdağ AKP İl Başkanı, eski Tekirdağ AKP Milletvekili ve AKP il yönetim üyesi Ahmet Kambur, eski Hayrabolu AKP Belediye Başkanı aynı zamanda Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şenol Çelikayar ve firma sahibi Ramazan Özsarı’nın katılımıyla Kâbe şeklinde pasta kesildi.

Son Haberler