Perşembe / 26 Kasım 2020

JCI BEŞİKTAŞ & FEDERAL COFFEE & İBB PAYDAŞLIĞI “FEDERAL HAREKETLER”

JCI Beşiktaş Şubesi (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Beşiktaş Şubesi), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Federal Coffee Company ‘Federal Hareketler Projesi’ ile bir araya gelerek Sevgi Evlerinde yaşayan 17-19 yaş aralığındaki kız çocuklarına meslek edindirmek ve istihdam sağlamak amacıyla kollarını sıvayarak, ortak bir projeye imza attılar.

204,568BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

2015 yılının Mart ayında Sam Çeviköz ve Levent Koçarslan tarafından kurulan Federal Coffee Company, bugün Türkiye’de 7 şubesi ve 100’ü aşkın çalışanı ile farklı illerde hizmet vermektedir.

Kahveye ilişkin eğitimler ve tadım notları düzenleyerek kahve kültürünü arttırmayı amaçlayan Federal Coffee Company kahve üretiminin yanı sıra kahveye gönül vermiş kişiler için eğitimler düzenleyerek bu kişileri de işin mutfağına sokuyor.
6 kişilik profesyonel eğitim kadrosu ile bugüne kadar 50’yi aşkın kişiye Sertifikalı Barista Eğitimi veren Federal Coffee Company “Sevgi Evlerinde yetişen Kız Çocuklarına Pozitif Ayrımcılık’ projesinde de gönüllü, sponsor ve paydaş olarak yer almaktadır.

Küresel Girişimcilik ve Liderlik Ağı: JCI

JCI Beşiktaş ve Federal Coffee Company girişimci ve fark yaratma özellikleri ile ortak bir paydada buluşup büyük bir paydaşlığa adım atmışlardır.

105 yıllık bir geçmişe sahip Uluslararası nitelikte bir Dernek olan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği, 18-40 yaş arasındaki Üyelerinin Liderlik ve Girişimcilik ruhunu besleyen ve destekleyen , yaşadığı toplumun bütününde pozitif değişim yaratmayı hedefleyen, yaklaşık 200.000 aktif üyesi ile, 118 ülke ve 5.000 den fazla şubede örgütlenmiş kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

1986’dan bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren JCI, toplumda fark yaratan liderler, girişimciler ve aktif vatandaşlar yetiştirmeyi kendine görev edinmiştir.

2015 yılında kurulan JCI Beşiktaş, bugüne kadar toplumu ilgilendiren birçok konuda Birleşmiş Milletlerin Küresel Kalkınma Hedeflerini kendilerine pusula edinerek projeler yapmış, etkinlikler düzenlemiş, hem bireylerde hem de toplum genelinde farkındalık yaratmayı amaçlamış ve başarmıştır.

Ülkemizin en seçkin Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan JCI Türkiye’nin, lokomotif şubelerinden biri haline gelen JCI Beşiktaş, her geçen gün aktif üye sayısını arttırmakta olup, günümüzde 39 üyeden oluşmakta, diğer STK’lara da model oluşturabilecek projeler geliştirmektedir.

Proje hakkında bilgilendirildiği andan itibaren projeye dahil olan ve proje ekibi ile aynı heyecanı paylaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin verdiği güvenle proje ivme kazanmış ve hızla sonuca doğru ilerleme kat etmiştir.

Bu anlamda JCI Beşiktaş, Federal Coffee ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yaparak Sevgi Evlerinden seçilen, 18 yaşını doldurmak üzere ve mesleki eğitimi bulunmayan kız çocuklarının, Federal Coffee tarafından verilecek Barista Eğitimi almasını sağlayacak.
Yurt dışında da geçerliliği olan Barista sertifikasını alan kız çocuklarına, Federal Coffee’ nin şubelerinde veya Federal Coffee referansı ile istihdam edilmeleri ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları sağlanacaktır.

JCI Beşiktaş Şubesi ve Projeleri ile ilgili detaylı bilgi için https://linktr.ee/jcibesiktas adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Son Haberler

Mahkemeden bir ‘Taşyapı’ kararı daha: Bakanlık iskanı durduruldu

İstanbul Kadıköy'deki Meteoroloji arsasına 4 adet gökdelen inşa eden ve ‘inşaatı hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle’ durdurarak şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle Kadıköy Belediyesi’ne açtığı tazminat davasını kazanan Taşyapı’yla ilgili mahkemeden bir karar daha geldi. Taşyapı’ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen iskan mahkeme tarafından durduruldu.

Maaşlarını alamayan inşaat işçileri eyleme geçti

Aydın'da Vakıflar Genel Müdürlüğü binasının yapımını üstlenen firmada çalışıp, 2 aydan bu yana ücretlerin bir kısmını alabildiklerini öne süren 22 işçiden 6'sı, 5 katlı inşaatın tepesine çıkarak eylem yaptı. Demir kalıp ve tahta parçalarını aşağı atan işçiler "Hakkımızı istiyoruz" dedi.

Soma faciası ile ilgili 5 yöneticiye daha dava açıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 310 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5 yöneticiye dava açıldı

Bitlis’’te toplantı ve yürüyüşler 7 gün yasak

Bitlis'te her türlü gösteri, basın açıklaması ve yürüyüşler, Valilik tarafından 7 gün boyunca yasaklandı.

Rektörden Fethullah isimli öğrenciye: Babana söyle ismini değiştirsin

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Öğretmenler Günü nedeniyle gittiği Yarımca İlkokulu'nda, bir öğrencinin adının Fethullah olduğunu öğrenince, "Babana söyle, ismi hemen değiştirsin" dedi.

Gündem

AKP’nin Yelizi Ahmet Hamdi Çamlı, 270 yıllık çeşmenin kitabesine babasının adını yazdırdı

Fatih'teki tarihi I. Mahmud Çeşmesi'nin imitasyon kitabesine, AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın babası Ahmed Zeki Çamlı'nın ismini yazıldığı ortaya çıktı.

Ertuğrul Özkök’ten Erdoğan’a: Siz cesur bir insansınız…

Ertuğrul Özkök'ten Erdoğan'a: Siz cesur bir insansınız; gerçek ve samimi reformlardan korkmayın, Avrupa yolundan dönmeyin

Erdoğan’dan Fatih Ürek’in programına müdahale

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Türkiye'nin istişaresiz bir topluma dönüştürüldüğünü ifade ederek Fatih Ürek'in programına bile müdahale edildiğini yazdı. 

Koca uzun aradan sonra ‘vaka’ sayılarını açıkladı, siyasilerden ve STK’lerden tepki yağdı: “Bakanlığınızın yüzü yok”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uzun bir aranın ardından vaka sayılarını açıklamasına siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından "Madem iddialarımız doğruydu neden daha önce açıklamadınız" tepkileri geldi.

İsmail Saymaz “Türkiye’de adalet mülkün damadıdır”

''Çaycıya 86 TL çay tost parası takan adamın tanıklığıyla İlhan Cihaner'i tutukladılar''