Japonya’dan ‘harem selamlık üniversite’ fikriyle dönen Erdoğan’a Ayumi Takano’dan ‘mesele bildiğiniz gibi değil’ cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Japonya'daki Harem selamlık üniversite çıkışının ardından Türkiye'de yaşayan Japon sunucu Ayumi Takano ülkesindeki okulları hakkındaki gerçeği açıkladı. 

G20 zirvesine katılmak üzere Japonya’da bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Mokugawa Kadın Üniversitesi’nde fahri doktora unvanı verildi. Erdoğan, Japonya’daki kadın üniversitelerinin Türkiye için bir örnek oluşturduğunu ve bunun için adım atacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Japonya’daki Harem selamlık üniversite çıkışının ardından Türkiye’de yaşayan Japon sunucu Ayumi Takano ülkesindeki okulları hakkındaki gerçeği açıkladı.

Takano, kadın okullarının kurulma sebebinin harem selamlıkla ilgisi olmadığını vurgulayarak, “Erkek egemen bu dünyada kadınların en büyük silahı eğitimdir onun farkına varan eğitimciler yüzyıllar önce kadın okulu kurmaya başladı, bu oluşum hikayesinden anlaşıldığı gibi bizim kadın okulları haremlik selamlık ile alakası yok tam tersine o zinciri kıracak kadını yetiştiriyor” dedi.

Takamo kendisinin de kız lisesinde okuduğunu belirterek, “kız lisesinde okuduğum için geleneksel bilinçaltı geri çekilme refleksi aşılanmadı her şeyi yaparım kafasındayım” diye konuştu.

Takano’nun açıklamaları şu şekilde:

Erkek egemen bu dünyada kadınların en büyük silahı eğitimdir onun farkına varan eğitimciler yüzyıllar önce kadın okulu kurmaya başladı, bu oluşum hikayesinden anlaşıldığı gibi bizim kadın okulları haremlik selamlık ile alakası yok tam tersine o zinciri kıracak kadını yetiştiriyor

Mesela kız lisesinde okuduğum için geleneksel bilinçaltı geri çekilme refleksi aşılanmadı her şeyi yaparım kafasındayım?O dönem Japonya’da ‘kız haliyle fazla okuyup ne yapacaksın’ vardı hala bazı bölgelerde var maalesef. Ama biz okuma şansı yakalamış kadınlar onu da kıracağız.**

Ve hala erkek egemen bu dünyada, kız eğitimine hayatını veren tüm eğitimcilere saygımı gönderiyorum, yaşasın eğitimciler.

Halkweb Haber Merkezi

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,491BeğenenlerBeğen
4,596TakipçilerTakip Et