Pazar / 5 Temmuz 2020

Japonya’dan ‘harem selamlık üniversite’ fikriyle dönen Erdoğan’a Ayumi Takano’dan ‘mesele bildiğiniz gibi değil’ cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Japonya'daki Harem selamlık üniversite çıkışının ardından Türkiye'de yaşayan Japon sunucu Ayumi Takano ülkesindeki okulları hakkındaki gerçeği açıkladı. 

207,026BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

G20 zirvesine katılmak üzere Japonya’da bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Mokugawa Kadın Üniversitesi’nde fahri doktora unvanı verildi. Erdoğan, Japonya’daki kadın üniversitelerinin Türkiye için bir örnek oluşturduğunu ve bunun için adım atacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Japonya’daki Harem selamlık üniversite çıkışının ardından Türkiye’de yaşayan Japon sunucu Ayumi Takano ülkesindeki okulları hakkındaki gerçeği açıkladı.

Takano, kadın okullarının kurulma sebebinin harem selamlıkla ilgisi olmadığını vurgulayarak, “Erkek egemen bu dünyada kadınların en büyük silahı eğitimdir onun farkına varan eğitimciler yüzyıllar önce kadın okulu kurmaya başladı, bu oluşum hikayesinden anlaşıldığı gibi bizim kadın okulları haremlik selamlık ile alakası yok tam tersine o zinciri kıracak kadını yetiştiriyor” dedi.

Takamo kendisinin de kız lisesinde okuduğunu belirterek, “kız lisesinde okuduğum için geleneksel bilinçaltı geri çekilme refleksi aşılanmadı her şeyi yaparım kafasındayım” diye konuştu.

Takano’nun açıklamaları şu şekilde:

Erkek egemen bu dünyada kadınların en büyük silahı eğitimdir onun farkına varan eğitimciler yüzyıllar önce kadın okulu kurmaya başladı, bu oluşum hikayesinden anlaşıldığı gibi bizim kadın okulları haremlik selamlık ile alakası yok tam tersine o zinciri kıracak kadını yetiştiriyor

Mesela kız lisesinde okuduğum için geleneksel bilinçaltı geri çekilme refleksi aşılanmadı her şeyi yaparım kafasındayım?O dönem Japonya’da ‘kız haliyle fazla okuyup ne yapacaksın’ vardı hala bazı bölgelerde var maalesef. Ama biz okuma şansı yakalamış kadınlar onu da kıracağız.**

Ve hala erkek egemen bu dünyada, kız eğitimine hayatını veren tüm eğitimcilere saygımı gönderiyorum, yaşasın eğitimciler.

Halkweb Haber Merkezi

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.
207,026BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et