İzmir’in o ilçesinde evlere şeriat bildirisi dağıtıldı

Kurban Bayramı'nın 1'nci gününde İzmir Bergama'nın en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan apartmanların kapılarına şeriat çağrısı içeren bildiri dağıtıldı.

HALKWEB ÖZEL HABER –İzmir Bergama’nın en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı üzerindeki apartmanların kapılarına Kurban Bayram’ının 1’nci gününde “Müslüman Olmak Neyi Gerektirir” başlıklı bildiriler bırakıldı.

Şeriat propagandasının yapıldığı bildiride, Atatürk ilke ve inkılapları, demokrasi ve hatta oy kullanma hakkı bile hedef alınarak, “Türkiye de yaşayan insanlar olarak çok iyi biliyoruz ki 1920’lerden sonra hakimiyet yani emir ve yasak koyma Allah’a değil millete verilmiştir. Hatta Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir denmektedir. Türkiye de şeriat yani Kuran Kanunları değil (insanların kendi kafalarından çıkardıkları kanunlar) geçerli olmaktadır. Bu yetmiyormuş gibi birde Laiklik şartı vardır. Yani dinin emirleri devlet işlerine karıştırılamazmış. Çıkarılan kanunlar dine uygun olamazmış! Bu sebeple demokrasi de, laiklik de İslama tamamen ters olan küfür sistemleridir” ifadelerine yer verildi.

Bildiriyi kimin ya da kimlerin dağıttığı bilinmezken, bildirilerin sonunda “Bize ulaşmak isterseniz facebook adresimiz: Fatih Sadri” notu görüldü.

Aynı bildiriler daha öncede Ankara’nın Mamak ilçesinde dağıtılmıştı.

İşte o bildiriler:

Çolak’tan ‘şeriat bildirisi’ dağıtanlara tepki: “Meydan Boş Değil”

Son Haberler