Perşembe / 26 Kasım 2020

İYİ Partili isimden çok konuşulacak açıklamalar: “İYİ Parti’nin yükselişi bir yerleri rahatsız etti” 

İYİ Parti Orta Doğu Politikaları Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu, partisinin yükselişte olmasına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e açıklamalarda bulunan Mehmet Salim Ensarioğlu, "İYİ Parti'nin yükselişi bir yerleri rahatsız etti" ifadelerini kullandı.

204,567BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

İYİ Parti Orta Doğu Politikaları Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuştu.

“MİLLET İYİ PARTİ’YE UMUT BAĞLAMIŞ”

Ensarioğlu ile görüşmesini köşesine taşıyan Saygı Öztürk, “Eski siyasetçiler çoğunun yanlı olduğuna inandıkları için anketlerden çok sokağa itibar ediyor. Salim Ensarioğlu da, ‘Benim için anket sokaktır. Millet, İYİ Parti’ye umut bağlamış. Bunu biz sokakta görüyoruz. Anketlerde de partimizin oyunun yükselişine tanık oluyoruz’ diyor” ifadelerini kullandı.

“KÜRT KÖKENLİ SEÇMENLER İYİ PARTİ’YE YÖNELDİ”

Saygı Öztürk’ün Sözcü yer alan köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:”AKP’ye kızan Kürt kökenli seçmen oyunu HDP’ye, HDP’ye kızan AKP’ye veriyor. Şimdi üçüncü kapı olarak İYİ Parti var. Salim Ensarioğlu, ‘Meral Hanım’ın, hepimizi kucakladığını biliyoruz. İYİ Parti’nin lideri kimseyi ötekileştirmiyor. Biz burada merkezin yolunu kesersek, Türkiye sıkıntıya girer. Biz, projeyi 31 Mart’ta bozduk. O desteği vermeseydik, o korkuyu kırmasaydık Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan da siyaset sahnesine yeni partilerle çıkamazdı’ görüşünde.

“İYİ PARTİ’Yİ PARÇALAMAK İSTİYORLAR”

Merkez ve muhafazakar Kürtlerin İYİ Parti’ye yönelmesinin bir yerleri rahatsız ettiğini ve bunun için düğmeye basıldığını, birilerinin ‘Görevlerini yerine getirmeye çalıştığını’ dile getiren Salim Ensarioğlu, şunları anlattı:’Sevdiğimiz bazı arkadaşlar da onların peşine takılmış. Unutmasınlar ki bu partiyi yıpratırlarsa vebal altında kalırlar. Aslında bugün yaşananlar, İYİ Parti’nin kuruluşunda başlayan liderlik, yer alma kavgasının devamıdır. CHP’yi bölebilmek için Muharrem İnce’yi çıkardılar. Şimdi başkaları da çıkıyor. Arkasından HDP’yi bölmeye çalıştılar. İYİ Parti’yi parçalayıp Millet İttifakı’nı dağıtmak, güçsüzleştirmek istiyorlar. Cumhur İttifakı’na katılmak istemediğimiz için hedefe konulduk. Bizi yanlarına çekme gayretleri boşa çıkacaktır.'”

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Sendikalaşmaya karşı ücretsiz izin dayatması

Mehrali Yücedağ yazdı...

Yonca Evcimik’in cinsiyetçi şarkısı tepki çekti

Şarkıcı Yonca Evcimik’in yıllar sonra yaptığı yeni rap şarkısı “Ayıp Şeyler” cinsiyetçi ifadeler barındırdığı gerekçesiyle sosyal medyada eleştiri odağı oldu.

Benzin ve motorinde yeni zamlı fiyatlar

Benzinin litre fiyatına 37 kuruşluk zam uygulanırken, motorine ise yarından itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruş zam yapılacak.

Muhittin Böcek’in sağlık durumunda yeni gelişme!

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, halen tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumunun iyi olduğunu ve kısa süre içerisinde taburcu edileceğini duyurdu.

Erdoğan’dan Fatih Ürek’in programına müdahale

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Türkiye'nin istişaresiz bir topluma dönüştürüldüğünü ifade ederek Fatih Ürek'in programına bile müdahale edildiğini yazdı.