İyi Parti’den Ozan Ceyhun açıklaması: Türkiye’yi, Dev-Yolcu bir katil temsil edemez

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik ,Ozan Ceyhun'un Viyana Büyükelçisi olarak atanmasına tepki gösterdi.

TBMM’de konuşan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Ozan Ceyhun’un Viyana Büyükelçiliği’ne atanmasına sert tepki gösterdi.

Yakasında Mustafa Eroğlu fotoğrafıyla kürsüye gelen Çelik, konuşması sırasında atamayı savunan AKP’li milletvekillerine ise “Bunu savunmayın. Bizim içimiz yanıyor. Bunun savunulacak bir tarafı yok” diyerek cevap verdi.

Ermeni terör örgütü ASALA’nın katlettiği büyükelçileri hatırlatarak, “Bu şehitler makamına Ülkücü şehit Mustafa Eroğlu’nun katili atandı” diyen Çelik, “Şehit Viyana Büyükelçimiz Tunagil’in makamında şehit Mustafa Eroğlu’nun katili oturamaz. Türkiye’yi, Dev-Yolcu bir katil temsil edemez” şeklinde konuştu.

Çelik’in konuşması şu şekilde;

Ozan Ceyhun cinayetten sonra Avusturya’ya Almanya’ya sığınıyor. Hakkında gıyabi tutuklama kararı veriliyor. İnterpool kırmızı bültenle arıyor. Yakalanıp ifadesi bile alınamıyor. 20 yıl sonra dava zaman aşımından düşüyor. Ozan Ceyhun daha sonra kendi isteğiyle Türkiye Cumhuriyeti uyruğundan çıkıp, Alman uyruğuna geçiyor. Almanya’da Milletvekili oluyor. Ermeni Soykırımı iddialarını destekliyor. 2015 yılında AKP, Ozan Ceyhun’u Türkiye Cumhuriyeti uyruğuna alıyor. AKP’den 25. ve 26. Dönem milletvekili adayı yapılıyor. Şehit Viyana Büyükelçimiz Tunagil’in makamında şehit Mustafa Eroğlu’nun katili oturamaz. Türkiye’yi, Dev-Yolcu bir katil temsil edemez.

Son Haberler