Perşembe / 6 Ağustos 2020

İYİ Parti seçime katılabiliyor mu? Son noktayı Aytun Çıray koydu!

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray seçim tartışmalarına son noktayı koydu.

206,505BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

İYİ Parti’nin seçime katılıp katılmayacağına ilişkin tartışmalar sürerken açıklama Aytun Çıray’dan geldi.

İYİ Parti sözcüsü Aytun Çıray yaptığı açıklamada partilerinin 10 Haziran itibariyle her seçime katılabileceklerinin yargı kararı ile tescillendiğini belirtti.

Partilerinin seçime katılmasının önünde hukuki bir engel bulunmadığını dile getiren Çıray, “Partimizin seçime katılmanın tüm hukuki şartlarını yerine getirdiği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kayıtlarına geçmiştir. Yani en yüksek yargı organınca tescillidir. Hiçbir güç İYİ Parti’nin seçimlere girmesini engelleyemez, engellemeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

İşte o açıklama;

[fvplayer src=”https://vimeo.com/265512316″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/695540906_1920x1080.jpg?r=pad” caption=”@iyiparti nin 10 Haziranda seçime girebileceği en yüksek yargı organlarınca tescil edilmiştir.”]

Meral Akşener’den Bahçeli’nin ‘evine dön’ çağrısına yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik 'Evine dön' çağrısına ilişkin ilk kez açıklama yaptı.

Kulisler hareketli: CHP’den Muharrem İnce’ye Agatha Christie göndermesi

Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiaları siyaset kulislerini hareketlendirdi.

AKP’de İstanbul Sözleşmesi ayrışması: Toplantı iptal edildi

MYK’da yaşanan tartışmayı AKP’li vekil Canan Kalsın ve Sümeyye Erdoğan’ın yönetiminde olduğu KADEM’in açıklamaları takip ederken, son olarak parti yönetimi toplantısının bu nedenle ertelendiği öğrenildi.

Muharrem İnce’nin yeni parti için görüşmeler yaptığı iddia edildi

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin İstanbul'da görüşmelere başladığını yazdı.

‘Canan Kaftancıoğlu sözlerinin arkasında durdu’

CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Basında yer alan haberleri üzülerek takip ediyorum ancak cevap vermek yerine her zaman olduğu gibi çalışmayı tercih ediyorum" dedi.
206,505BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et