İstifa eden Recep Altepe evsiz kaldı: Kiraya çıkacağım

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen ve geçen pazartesi günü beklenen açıklamayı yapıp Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan Recep Altepe, "Hazırlıksız yakalandım" dedi. Altepe, kendisini istifaya götüren süreçle ilgili yorum yapmayacağını ve bu konuda bilgisinin de olmadığını söyledi.

Bursa eski Belediye Başkanı Recep Altepe, eşi Hüsniye Altepe’nin tatile çıktığı belirtildi. Yaşanan gelişmelere ‘hazırlıksız yakalandığını’ ifade eden Altepe, “Ben daha önce görev sürem bitene kadar kendimi hazırlıyordum. Bu zaman dolunca tekrar görev verilirse yoluma devam ediyordum. Bu kez öyle olmadı” diye konuştu.

‘EVİMİ YAPTIRMAK İÇİN YIKTIRMIŞTIM, ŞİMDİ KİRAYA TAŞINACAĞIM’

Seçimlere daha 1.5 yıl olduğunu hatırlatıp kendini buna göre ayarladığının altını çizen Altepe, “Evimi yaptırmak için yıktırmıştım. Hizmet sürem dolunca yeni evime taşınacaktım. Şimdi öyle olmadı. Tatil dönüşü kiraya taşınacağım” dedi.

Kendisini istifaya götüren süreçle ilgili bilgisinin olmadığını ve bu konuda yorum yapmayacağını belirten Recep Altepe, kimseyi suçlamayacağını söyledi.

HİDROLİK SİSTEM İMALATINA GİRECEĞİM

İstifa sürecine dair “Benim yüzüm ak, alnım açık. Bu konuda rahatım. İstifa ettikten sonra iş yaşamıma tekrar devam edeceğim” diye belirten Recep Altepe, “Ben makine mühendisiyim, oğlum, kızım ve gelinim de mühendis. Karar aldık, sıfırdan otomotiv üzerine hidrolik sistem imalatına başlayacağız. Bu projemiz de seçim sonrası için düşünülüyordu. Önceye almak zorunda kaldım” dedi.

Son Haberler