İşte Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı

Halkweb, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal görüşmesinde açıklanan Cumhurbaşkanı adayının kim olduğu bilgisine ulaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günler önce Antalya Milletvekili Deniz Baykal’la bir araya geldi. Bu görüşmenin ardından Deniz Baykal, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programına konuk oldu. Deniz Baykal’ın çokça tartışılan sözleri arasında aslında en çok vurguladığı nokta ise herkesin gözünden kaçtı.

KILIÇDAROĞLU-BAYKAL GÖRÜŞMESİNDEKİ AYRINTI

Deniz Baykal, “Kemal Kılıçdaroğlu ben Cumhurbaşkanı adayıyım derse, adayımız o olur” demişti ve eklemişti “Aday olacak kişi genel başkan olmalı.” İşte bu konuda tartışma yaşandı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise bu akşam NTV canlı yayınında belirttiği gibi “Bir partinin genel başkanı, cumhurbaşkanı olmamalı” diye karşı çıktı. Tartışmanın alevlenmesinin ardından Kılıçdaroğlu son noktayı koyup Cumhurbaşkanı adayı konusunda düşündüğü ismi ilk kez kurmayları dışında zikretti: İlhan Kesici!

İLHAN KESİCİ İSMİ NETLEŞTİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bu akşam NTV canlı yayınında Bir partinin genel başkanı, cumhurbaşkanı olmamalı” diye açıklama yapması Deniz Baykal’ın CNN Türk operasyonuna bir yanıttı aslında.

İlhan Kesici’ye dönecek olursak; CHP’li Kesici daha önce de gündeme gelmişti. Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduğu o seçimde Kesici’nin adı “CHP’de Köşk yarışında adı öne çıkan isimler arasında İlhan Kesici var” ifadeleriyle kulis haberlerde yer almıştı.

KESİCİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK

İlhan Kesici konusunda Kılıçdaroğlu’nun hem CHP tabanı, hem ulusalcılar, hem sağ siyaset, hem de muhafazakar kesimde değerlendirmeler aldığı belirtiliyor.

Halkweb’in ulaştığı bilgilere göre; İlhan Kesici’nin adının ne zaman açıklanacağına CHP’nin Pazar günü yapacağı olağanüstü toplantıda karar verilecek.

“Tayyip Bey de farkında” diyen Erol Mütercimler arşivinden çıkarttı: AKP’nin siyasal ömrü bitmiştir!

Akademisyen Erol Mütercimler, AKP'nin ideolojik bir parti olmadığını ve konjonktürel bir parti olduğunu belirterek siyasi ömrünün bittiği iddiasında bulundu. 

Süleyman Soylu’dan kadınlara tehdit: Kanuna Anayasa’ya rağmen…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün TBMM'de LasTesis eylemi yapan kadınlara ilişkin, "İçişleri Bakanı’yım, kanuna rağmen, anayasaya rağmen en geniş hakkımı kullanacağım” dedi

Kadın vekiller Süleyman Soylu’ya karşı Las Tesis’i Meclis’te gerçekleştirdi

İstanbul ve Ankara'da kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Şili'de başlayan ve dünyaya yayılan 'Las Tesis' dansını yapmak isteyen kadınlara polis müdahale etmişti.

“Erdoğan başkanlığı getirdiğine çok pişman olacak”

T24 yazarı Mehmet Yılmaz, 2023 genel seçiminde 5 milyon yeni seçmenin, yeni partilerin olacağını ve eski nutuklarla yeni kuşak seçmeni ikna etmenin kolay olmadığını belirtti.
210,479BeğenenlerBeğen
4,597TakipçilerTakip Et