Cuma / 3 Temmuz 2020

İşte Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı

Halkweb, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal görüşmesinde açıklanan Cumhurbaşkanı adayının kim olduğu bilgisine ulaştı.

207,060BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günler önce Antalya Milletvekili Deniz Baykal’la bir araya geldi. Bu görüşmenin ardından Deniz Baykal, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programına konuk oldu. Deniz Baykal’ın çokça tartışılan sözleri arasında aslında en çok vurguladığı nokta ise herkesin gözünden kaçtı.

KILIÇDAROĞLU-BAYKAL GÖRÜŞMESİNDEKİ AYRINTI

Deniz Baykal, “Kemal Kılıçdaroğlu ben Cumhurbaşkanı adayıyım derse, adayımız o olur” demişti ve eklemişti “Aday olacak kişi genel başkan olmalı.” İşte bu konuda tartışma yaşandı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise bu akşam NTV canlı yayınında belirttiği gibi “Bir partinin genel başkanı, cumhurbaşkanı olmamalı” diye karşı çıktı. Tartışmanın alevlenmesinin ardından Kılıçdaroğlu son noktayı koyup Cumhurbaşkanı adayı konusunda düşündüğü ismi ilk kez kurmayları dışında zikretti: İlhan Kesici!

İLHAN KESİCİ İSMİ NETLEŞTİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bu akşam NTV canlı yayınında Bir partinin genel başkanı, cumhurbaşkanı olmamalı” diye açıklama yapması Deniz Baykal’ın CNN Türk operasyonuna bir yanıttı aslında.

İlhan Kesici’ye dönecek olursak; CHP’li Kesici daha önce de gündeme gelmişti. Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduğu o seçimde Kesici’nin adı “CHP’de Köşk yarışında adı öne çıkan isimler arasında İlhan Kesici var” ifadeleriyle kulis haberlerde yer almıştı.

KESİCİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK

İlhan Kesici konusunda Kılıçdaroğlu’nun hem CHP tabanı, hem ulusalcılar, hem sağ siyaset, hem de muhafazakar kesimde değerlendirmeler aldığı belirtiliyor.

Halkweb’in ulaştığı bilgilere göre; İlhan Kesici’nin adının ne zaman açıklanacağına CHP’nin Pazar günü yapacağı olağanüstü toplantıda karar verilecek.

Öztrak: ‘Çoklu baro’ projesi; avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesidir!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, çoklu baro' teklifinin "Avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesi' olduğunu söyledi. Öztrak baro başkanlarının Meclis kapısında bekletilmesine ise "Bu utanç, sadece ucube saray hükümetine ait değildir, sarayın vesayeti altına girmeyi tercih eden buna destek veren iktidar ve koalisyon ortakları da bu utanca ortaktır" sözleri ile tepki gösterdi.

Meral Akşener’den ‘erken seçim tarihi’ yorumu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sözcü TV'de Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı.

Ankara’da baro başkanlarına polis müdahalesi: Milletvekilleri darp edildi

Çoklu baro görüşmeleri ikinci gününde devam ediyor. Baro başkanlarının Meclis bahçesindeki bekleyişini haber yapan Artı TV muhabiri Sibel Hürtaş'ın gözaltına alınmasına tepki gösteren milletvekilleri darp edildi.

Erdoğan’dan Sakarya’daki patlamaya ilişkin ilk açıklama

Sakarya'daki hava fişek fabrikasındaki patlama sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi.

Perinçek’ten Erdoğan’a sosyal medya desteği: Milli devletin diktatörlük uygulaması gerekir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sosyal medya düzenlemeleriyle ilgili olarak "Milli devletin diktatörlük uygulaması gerekir" ifadelerini kullandı.
207,060BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et