İşte CHP’li vekilin uykularını kaçıran sorun

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal uykularını kaçıran sorun ile ilgili Meclis görüşmesi yapılmasını istiyor.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “ Şike, Türk futbolunun kanayan yarasıdır. Bu sorun çözüme kavuşmadan rahat uyku uyumayacağım” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, peşini bırakmamakta kararlı olduğu Şanlıurfaspor’a yönelik şike iddiaları sorununun, Meclis’te çözüme konuşması için Genel görüşme açılmasını teklif etti. Tanal, “Genel görüşme, ülkenin belli bir sorununun enine boyuna tartışıldığı, yalnızca o konuya değinen konuşmaların yer aldığı görüşmelerdir. Şanlıurfaspor-Manisaspor maçı şike iddialarını yerel bir mesele olarak görmüyorum. Şike, Türk futbolunun kanayan yarasıdır. Bu sorun çözüme kavuşmadan rahat uyku uyumayacağım” dedi.

Şanlıurfaspor yönetimi ve taraftarının isyanı ile duyulan, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile de basında yankı bulan şike iddiaları, TBMM’de, Genel Görüşme ile enine boyuna tartışılacak. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, konuya ilişkin Genel Görüşme açılmasını teklif etti. Tanal, şunları söyledi:

“Türkiye’de temiz futbol, hak ve adalet diyerek bu tür ahlak dışı olayların yaşanmaması adına şike, teşvik gibi konulara acilen çözüm getirilmeli, yeşil sahalara siyaset bulaştırılmamalı, sporun birleştirici gücü ve tribün ruhu yaşatılmalıdır. Açılacak olan Genel görüşme ile sosyal medyada dolanan iddiaların doğruluğu tartışılmalıdır. Manisaspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor futbolcularının ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Müdürünün tapeleri olduğu iddia edilen kayıtların doğru olup olmadığı araştırılmalıdır. Söz konusu tapelerde geçen isimler ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un şike ile bağlantısının araştırılması Şanlıurfaspor’un mağduriyetinin giderilmesi ve bütün Anadolu takımlarının başına gelebilecek şike iddiaları için önem arz etmektedir. Türk futbolunda adaletin sağlanması ve haksızlıkların giderilmesi adına, çözüm önerilerinin bulunması ve tartışılması için Anayasa’nın 98’inci maddesi ve Meclis İç Tüzüğünün 101,102 ve 103 üncü maddeleri gereğince bir Genel Görüşme açılması gerekmektedir. Hemşehricilik yaptığımı düşünenler olabilir. Keşke her vekil hemşehricilik yapsa ve sadece doğduğu topraklara sahip çıksa bile çözülmedik mesele kalmaz. Bu sorun çözüme kavuşmadan rahat uyku uyumayacağım.”

Gezi davasında tüm sanıklar beraat etti

Gezi eylemlerine finansal destek ve koordinasyonu sağladıkları iddialarıyla suçlanan aralarında Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu davada karar çıktı.

Kılıçdaroğlu Gezi Direnişi’ne sahip çıktı: Hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkisidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gezi olayları okumuş, hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkileridir. Dolayısıyla gençleri yaptıkları eylemde saygıyla sevgiyle karşılamak gerekir” dedi.

İBB, “İmamoğlu beni işten çıkardı” diyen İGDAŞ çalışanının emekliliğini istediği belgeyi paylaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Ulaş Karanfil isimli İGDAŞ çalışanının “İşten çıkarıldım” iddiasını yalanladı.

Son dakika… Ankara bu iddiayla çalkalanıyor: AKP’de peş peşe Babacan istifaları

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın siyaset sahnesinde yerini almaya hazırlanan partisi için geri sayım sürerken, Ankara'da politika kulislerini hareketlendiren iddialar da peş peşe geliyor. Babacan'a yakın kaynaklar en geç Mart başında partinin kuruluş dilekçesinin verileceğini ve AKP’den istifa eden bazı isimlerin partiye katılacağını belirtti.

Devlet Bahçeli: Darbe iddiaları maalesef herkesin diline düşmüştür

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan Meclis grup toplantısında konuşuyor.
209,672BeğenenlerBeğen
4,901TakipçilerTakip Et