İstanbul’da savcıya silahlı saldırı

Sultangazi'de makam otomobiliyle giden Cumhuriyet Savcısı Evliya Çalışkan'a silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken Çalışkan'ın makam aracına eskortluk yapan koruma aracına 3 mermi isabet etti.

İstanbul Sultanbeyli’de Cumhuriyet Savcısı Evliya Çalışkan’a silahlı saldırı düzenlendi. Savcının aracına 3 kurşun isabet etti. Savcı saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Silahlı saldırı saat 21.15 sıralarında TEM otoyolu Sultanbeyli istikametinde üzerinde meydana geldi. Çağlayan Adliyesi’nde Terör ve Örgütlü Suçlar soruşturma bürosunda görevli olduğu belirtilen bir savcının makam aracına yol kenarından ateş açıldı.

Koruma polislerinin de içinde bulunan araca 3 mermi isabet etti.

SALDIRGANLAR KAÇTI

İlk tespitler sonunda ateşin yol kenarında pusu kuran kişi veya kişilerce ateş açıldığı, olaydan sonra kaçtıkları tespit edildi.

İstanbul Terör ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

‘FETÖ’ ve MİT TIR’ları davalarının savcısıydı

Saldırıya uğrayan Savcı Çalışkan’ın, İstanbul Adliyesi bünyesinde bir çok ‘FETÖ’ soruşturmasına baktığı öğrenildi.

Ayrıca Çalışkan, Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandığı MİT TIR’ları davasının ilk duruşmasından 2 gün kala atanmıştı.  Çalışkan, daha önce Konya Selçuk, Bursa ve Denizli’de görev yapmıştı. Çalışkan geçen yıl HSYK kararnamesi ile Denizli’den İstanbul’a tayin edilmişti. Çalışkan’ın Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda soruşturma savcısı olarak görev yaparken Dündar ve Gül davasının başlamasına 2 gün kala 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin duruşma savcısı olarak görevlendirilmesi ‘sürpriz’ olarak nitelendirilmişti.

Son Haberler