İstanbul itirazını değerlendiren YSK Başkanı Sadi Güven’den AKP’li vekil ve başkanlarla samimi pozlar

YSK, AKP'nin İstanbul itirazlarını görüşmeye devam ederken, AKP'li heyet YSK Başkanı'nı ziyaret etmesi hem dikkat hem de tepki çekti.

209,107BeğenenlerBeğen
5,309TakipçilerTakip Et

YSK, AKP’nin İstanbul itirazlarını görüşmeye devam ederken, AKP’li vekillerin de içinde bulunduğu heyet bugün YSK Başkanı Sadi Güven’i ziyaret etti.

AKP’li Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir ilçelerinin AKP’li belediye başkanlarının yer aldığı heyette AKP Balıkesir milletvekilleri Mustafa Canbay ve Mutlu Aydemir de bulundu.

Yücel Yılmaz ziyareti Twitter hesabından “Balıkesirli hemşehrimiz olan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sayın Sadi Güven’i, Milletvekillerimiz @MustafaCanbey, @mutlaydemir ve ilçe Belediye Başkanlarımızla birlikte ziyaret ettik.Nazik karşılamaları ve misafirperverliği için kendilerine teşekkür ederim.” diyerek duyurdu.

‘HEMŞERİ’ ZİYARETİ Mİ?
Öte yandan yapılan ziyaretin, YSK Başkanı Güven’in Balıkesirli oluşu nedeniyle gerçekleştiği yorumları da dile getirildi.

Balıkesir’de yüzde 48.78 oyla AKP’li Yücel Yılmaz’ın kazandığı Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini, yüzde 1.28 oyla kaybeden ‘İyi Parti’nin olağanüstü itirazını reddetmişti. Seçimlerde Balıkesir genelinde yaklaşık 30 bin geçersiz oy kullanılmış, ancak tüm ilçelerdeki geçersiz oyların sayımına ilişkin ilçe ve il seçim kurulları ile YSK’ya yapılan başvurular reddedilmişti.

YSK’nın beklenen İstanbul kararı öncesi kurulun “tarafsız ve bağımsız görünme” zorunluluğunun dahi bulunmadığını gözlere sokarcasına yapılan bu ziyaret ve AKP’lilerle samimi fotoğraflarının paylaşılması ise büyük tepki çekti.

İdlb’deki 34 şehidin ardından ilk açıklamasını yapan Erdoğan Gezi Direnişini hedef aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki saldırı sonucu 33 askerin şehit olmasının ardından ilk kez açıklama yaptı.

Rus Büyükelçi: Türk askerinin koordinatlarını Suriye ile paylaştık ama vurulan yer hariç

Reuters'ın aktardığına göre Rusya ve Türkiye, BMGK'da İdlib'deki saldırılar hakkında çelişen açıklamalarda bulundu. 

Hatay’a giden CHP heyeti saldırının ayrıntılarına ulaştı

İdlib'de yaralanan askerleri Hatay'da ziyaret eden CHP heyeti, askerlerin saldırısı esnasında savunmasız kaldıklarını ve nokta atışı ile vurulduklarını kaydetti.

“Şehitler tepesi boş kalsın, niye bizim kınalı kuzularımız ölsün, niye askerlerimiz şehit oluyor?”

CHP'li Barış Yarkadaş Meclis'teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti'ye eleştiri yönelterek İdlib'teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi. 

Erol Mütercimler’den Hulusi Akar’a canlı yayında kritik soru: Askerler enkaz altında gerçek şehit sayısı 78 mi?

İdlib'de gerçekleştirilen saldırının ardından 33 askerimiz şehit oldu. Tüm Türkiye'yi yasa boğan saldırıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Şehit sayısının daha fazla olduğu öne sürülürken bu iddialara ilişkin en net bilgi araştırmacı yazar Erol Mütercimler'den geldi. 
209,107BeğenenlerBeğen
5,309TakipçilerTakip Et