İstanbul ehline teslim edilmemiştir diyen Bahçeli’ye okkalı yanıt: MHP İstanbul’da hiç 806 bin oy alabilmiş mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ‘İstanbul ehline teslim edilmemiştir' sözlerine CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek'ten yanıt geldi: MHP İstanbul'da hiç 806 bin oy aldı mı?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplansında “Türkiye İstanbul seçimlerinde demokrasi dersi vermiştir. Ancak 23 Haziran’da İstanbul ehline teslim edilmemiştir. Bunun sonuçlarını da ilerleyen dönem ve yıllarda görmemiz kuvvetle muhtemeldir. Seçilen İBB Başkanının ne yapıp yapmadığı kısa sürede belli olacaktır. İBB Başkanının bütün tasarruflarını takip edeceğiz gerekli notları alacağız. ” dedi.

16punto’da yer alan habere göre Cem TV’de Sıla Ağgül ve Atakan Sönmez’in ‘Not Defteri’ programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Bahçeli’nin bu sözlerine yanıt verdi.

HİÇ O KADAR OY ALMIŞ MI?

CHP’li Gökan Zeybek, Bahçeli’nin sözlerinin sorulması üzerine “Sayın Bahçeli bir partinin genel başkanı. Ona bir şey söylemek usülen ne olur bilmiyorum ama Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul’da hiç 806 bin oy aldı mı?” diye sordu.

İBB’DE KURULAN İHALE ÇARKINI ANLATTI

Ekrem İmamoğlu’nun görevi devralmasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki israf düzenine ve kadrolaşmaya son vereceğini, kendilerinin de parti olarak İmamoğlu’na yardımcı olacaklarını belirten CHP Milletvekili Zeybek, belediye içinde kurulan ihale çarkına dikkat çekti.

Zeybek, “Büyükşehir Belediyesinin bütün iştiraklerinde bir yağma düzeni var. İBB’nin yüzde 50’nin üzerinde hak sahibi olduğu 28 iştiraklerin bütün yönetim kurulu üyelerinin istisnasız tamamı başka bir iştirakten ihale alıyor. Bunlar kamu çalışanı falan değiller. Bir halkanın etrafına bunlar kümelenmişler, birinci dereceden çocukları, eşleri, hatta ben çok daha ileri bir şey söyleyeyim. Bir iştirakin yönetim kurulu başkanı -bunlar o kadar fütursuz hale geldiler ki- maaşıyla açıklanmayacak mülkleri de kendi üzerine kaydettiler. Bri sabit maaşla çalışan kişinin üzerinde onlarca milyon değerinde gayrimenkulun tapu edildiğini görüyoruz. Sayın İmamıoğlu’na Arnavutköy’de sert bir tavır koyan kişinin abisinin de o dükkanları kiraya veren işletmenin yöneticisi olduğu ortaya çıktı.” dedi.

Kaynak16punto

En çok okunan haberler

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Kalın’dan ‘İstanbul ve Ankara’ya da kayyım atanacak’ iddiasına yanıt: Seçilmiş olmak kimseyi masum kılmaz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İdlib'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yapacak" şeklinde konuştu.

Abdülkadir Selvi’den dikkat çeken çıkış: Devlet pusuya mı yattı?

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, "Hadi şeytanın avukatlığını yapayım. Devlet pusuya mı yattı?" diye sordu.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

‘Erdoğan’ın Mardin temsilcisiyim’ diyen rektör görevden alındı

Görevi döneminde birçok skandalla anılan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça görevinden alındı. Ağırakça, göreve getirilirken "Ben Erdoğan’ın Mardin temsilcisiyim” sözlerinin ardından, görevden alınmasıyla "Mardin'e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır" ifadelerini kullandı.

Bakanlık, Muğla yangınında THK yardımını kabul etmemiş

İzmir'in Karabağlar ilçesinde başlayıp Seferihisar ve Menderes'e sıçrayan orman yangınında gündeme gelen THK uçaklarına dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘tatile gitti’ eleştirilerine yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tatile gitmesiyle ilgili eleştirilerine yanıt verdi. İmamoğlu, "Son gidişim evlatlarım son günlerindeydi, zaten birini alıp geri dönmem gerekiyordu. Alıp geri döndüm. Bu da babalık vazifesi" dedi.

Türkiye Barolar Birliği’nden son dakika kayyum açıklaması

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının İçişleri Bakanlığı işlemleriyle görevden uzaklaştırılması ile ilgili Türkiye Barolar Birliği'nden (TBB) açıklama geldi. TBB, "Görevden uzaklaştırma işlemi, geçici nitelikte bir tedbirdir. Bu sebeple, bir an önce ilgililer hakkında açıldığı söylenen soruşturmaların sonuçlandırılması ve tüm sürecin en şeffaf şekilde yönetilmesi beklenmektedir" açıklamasını yaptı.

ABD Büyükelçiliği: Söylentiler gerçek dışı

ABD Büyükelçiliği, Türkiye’deki ABD vatandaşlarına yönelik acil durum mesajı yayınlandığına dair sosyal medyada yer alan söylentilerin gerçek dışı olduğunu duyurdu.

Haydarpaşa’da parça parça yağma hazırlığı

Koruma Kurulu, Haydarpaşa Garı arazisindeki bazı taşınmazların yıkılmasına karar verdi. Kararla birlikte alanın ticari işletmelere devrinin yolu açıldı.

Metin Feyzioğlu A Haber’de Saray’a gitmeyen avukatları topa tuttu: Sizin evinizde mi açıklanacaktı?

Saray’ın Adli Yıl Açılış Törenine katılma kararı alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, A Haber’de Sarayın davetine katılmayan baroları eleştirdi.

Süleyman Soylu’dan Gül ve Davutoğlu’na: Dün bu mücadeleyi verdiğimiz bazıları…

Süleyman Soylu, HDP'li 3 belediyeye kayyum atanması hakkında açıklamada bulundu.