İstanbul ehline teslim edilmemiştir diyen Bahçeli’ye okkalı yanıt: MHP İstanbul’da hiç 806 bin oy alabilmiş mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ‘İstanbul ehline teslim edilmemiştir' sözlerine CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek'ten yanıt geldi: MHP İstanbul'da hiç 806 bin oy aldı mı?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplansında “Türkiye İstanbul seçimlerinde demokrasi dersi vermiştir. Ancak 23 Haziran’da İstanbul ehline teslim edilmemiştir. Bunun sonuçlarını da ilerleyen dönem ve yıllarda görmemiz kuvvetle muhtemeldir. Seçilen İBB Başkanının ne yapıp yapmadığı kısa sürede belli olacaktır. İBB Başkanının bütün tasarruflarını takip edeceğiz gerekli notları alacağız. ” dedi.

16punto’da yer alan habere göre Cem TV’de Sıla Ağgül ve Atakan Sönmez’in ‘Not Defteri’ programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Bahçeli’nin bu sözlerine yanıt verdi.

HİÇ O KADAR OY ALMIŞ MI?

CHP’li Gökan Zeybek, Bahçeli’nin sözlerinin sorulması üzerine “Sayın Bahçeli bir partinin genel başkanı. Ona bir şey söylemek usülen ne olur bilmiyorum ama Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul’da hiç 806 bin oy aldı mı?” diye sordu.

İBB’DE KURULAN İHALE ÇARKINI ANLATTI

Ekrem İmamoğlu’nun görevi devralmasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki israf düzenine ve kadrolaşmaya son vereceğini, kendilerinin de parti olarak İmamoğlu’na yardımcı olacaklarını belirten CHP Milletvekili Zeybek, belediye içinde kurulan ihale çarkına dikkat çekti.

Zeybek, “Büyükşehir Belediyesinin bütün iştiraklerinde bir yağma düzeni var. İBB’nin yüzde 50’nin üzerinde hak sahibi olduğu 28 iştiraklerin bütün yönetim kurulu üyelerinin istisnasız tamamı başka bir iştirakten ihale alıyor. Bunlar kamu çalışanı falan değiller. Bir halkanın etrafına bunlar kümelenmişler, birinci dereceden çocukları, eşleri, hatta ben çok daha ileri bir şey söyleyeyim. Bir iştirakin yönetim kurulu başkanı -bunlar o kadar fütursuz hale geldiler ki- maaşıyla açıklanmayacak mülkleri de kendi üzerine kaydettiler. Bri sabit maaşla çalışan kişinin üzerinde onlarca milyon değerinde gayrimenkulun tapu edildiğini görüyoruz. Sayın İmamıoğlu’na Arnavutköy’de sert bir tavır koyan kişinin abisinin de o dükkanları kiraya veren işletmenin yöneticisi olduğu ortaya çıktı.” dedi.

Kaynak16punto

SON DAKİKA… Hatay Valisi’nden yeni açıklama: Şehit sayısı 29’a yükseldi, 36 yaralı var!

Hatay Valisi İdlib'deki saldırıda şehit olan asker sayısının 29'ye yükseldiğini açıkladı. Hastanelerde 36 yaralı var.

Erdoğan İdlib sessizliğini korurken damadı konuştu: Allah ordumuzu muzaffer kılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'den gelen şehit haberlerinin ardından sessizliğini korurken hükümetten Damat Berat Albayrak'tan tweet geldi.

Reuters: İdlib’de en az 34 Türk askeri hayatını kaybetti

Reuters'ın Britanya merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırdığı haberine göre İdlib'de en az 34 Türk askeri hayatını kaybetti.

İdlib’teki şehit haberlerinin ardından Erdoğan’dan acil toplantı kararı

Güvenlik zirvesi AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.

İdlib’ten korkunç haber: 9 şehit çok sayıda yaralı

İdlib'deki çatışma haberlerine ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi.
209,096BeğenenlerBeğen
5,076TakipçilerTakip Et