İstanbul ehline teslim edilmemiştir diyen Bahçeli’ye okkalı yanıt: MHP İstanbul’da hiç 806 bin oy alabilmiş mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ‘İstanbul ehline teslim edilmemiştir' sözlerine CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek'ten yanıt geldi: MHP İstanbul'da hiç 806 bin oy aldı mı?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplansında “Türkiye İstanbul seçimlerinde demokrasi dersi vermiştir. Ancak 23 Haziran’da İstanbul ehline teslim edilmemiştir. Bunun sonuçlarını da ilerleyen dönem ve yıllarda görmemiz kuvvetle muhtemeldir. Seçilen İBB Başkanının ne yapıp yapmadığı kısa sürede belli olacaktır. İBB Başkanının bütün tasarruflarını takip edeceğiz gerekli notları alacağız. ” dedi.

16punto’da yer alan habere göre Cem TV’de Sıla Ağgül ve Atakan Sönmez’in ‘Not Defteri’ programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Bahçeli’nin bu sözlerine yanıt verdi.

HİÇ O KADAR OY ALMIŞ MI?

CHP’li Gökan Zeybek, Bahçeli’nin sözlerinin sorulması üzerine “Sayın Bahçeli bir partinin genel başkanı. Ona bir şey söylemek usülen ne olur bilmiyorum ama Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul’da hiç 806 bin oy aldı mı?” diye sordu.

İBB’DE KURULAN İHALE ÇARKINI ANLATTI

Ekrem İmamoğlu’nun görevi devralmasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki israf düzenine ve kadrolaşmaya son vereceğini, kendilerinin de parti olarak İmamoğlu’na yardımcı olacaklarını belirten CHP Milletvekili Zeybek, belediye içinde kurulan ihale çarkına dikkat çekti.

Zeybek, “Büyükşehir Belediyesinin bütün iştiraklerinde bir yağma düzeni var. İBB’nin yüzde 50’nin üzerinde hak sahibi olduğu 28 iştiraklerin bütün yönetim kurulu üyelerinin istisnasız tamamı başka bir iştirakten ihale alıyor. Bunlar kamu çalışanı falan değiller. Bir halkanın etrafına bunlar kümelenmişler, birinci dereceden çocukları, eşleri, hatta ben çok daha ileri bir şey söyleyeyim. Bir iştirakin yönetim kurulu başkanı -bunlar o kadar fütursuz hale geldiler ki- maaşıyla açıklanmayacak mülkleri de kendi üzerine kaydettiler. Bri sabit maaşla çalışan kişinin üzerinde onlarca milyon değerinde gayrimenkulun tapu edildiğini görüyoruz. Sayın İmamıoğlu’na Arnavutköy’de sert bir tavır koyan kişinin abisinin de o dükkanları kiraya veren işletmenin yöneticisi olduğu ortaya çıktı.” dedi.

Kaynak16punto

En çok okunan haberler

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’tan Erdoğan’a ağır hakaret!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkede iç savaş başladığından bu yana ilk kez İdlib'e gitti. Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaret niteliğinde açıklamalar yaptı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

“PKK terör örgütü değildir” diyen AKP’li Orhan Miroğlu talk show’a çevirdiği canlı yayını böyle terk etti

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında konuklar AKP eski milletvekili Orhan Miroğlu ve CHP'li eski vekil Aytuğ Atıcı birbirine girdi. 

“CHP, 23 Haziran’da Kürtlerden aldığı desteği bir daha zor alır”

Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgesine yönelik askeri harekatına Meclis'te tezkere oylamasına evet diyerek destek veren CHP'nin tavrı eleştiri konusu. Anamuhalefet partisi, son yerel seçimlerle Türkiye'nin en büyük kentlerini HDP'nin desteğiyle kazanmıştı.

Cübbeli Ahmet: Asker müslüman değilse Türk de olsa şehit olamaz

Cübbeli Ahmet, "şehitlik" konusunda "fetva" verdi, "Türk de olsa Müslüman olmayan şehit değildir." dedi.

‘Esad’tan Türkiye-Rusya mutabakatına tam destek’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriyeli mevkidaşı Beşar Esad ile telefon görüşmesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Soçi’de yaptığı görüşmeyle ilgili bilgi verdiğini belirtti. Peskov, 'Esad, Vladimir Putin’e teşekkür etti, çalışma sonuçlarına tam desteğini açıkladı' ifadelerini kullandı.

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

Türkiye ve Rusya arasındaki tarihi anlaşmada dikkat çeken detay!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 6 saatlik görüşmenin ardından açıklama yaptı.

İşte Türkiye ve Rusya arasında imzalanan Soçi Mutabakatı’nın detayları

Erdoğan ve Rusya'nın Soçi'de yaptığı görüşme sonucunda 10 maddelik mutabakat açıklandı.

Aklı beş karış havada olan yandaş ÖSO karşıtlarına hakaret etti: Cihatçılar ‘Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin benzerini’ yürütüyormuş!

AKP’li yazar Fuat Uğur, ‘SMO’ (Suriye Milli Ordusu)’ adı verilerek TSK’nın ‘Barış Pınarı’ harekatında yer alan ÖSO’cu güçleri savunurken akıl almaz benzetmelere başvurdu.

Göreme milli park olmaktan çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Kararı ile Nevşehir Göreme ve çevresindeki alanın milli park olarak belirlenmesi hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı yürürlükten kaldırıldı.