Pazartesi / 21 Eylül 2020

İstanbul Eczacı Odası’ndan maske açıklaması: Maskelerin 1 liraya satılması için resmi karar yok

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu , "İddialar kulis bilgisidir" diyerek henüz resmi bir karar olmadığını ve maskelerin 1 liraya satılmasının çok zor olduğunu söyledi.

205,725BeğenenlerBeğen
8,580TakipçilerTakip Et

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, maske satışının başlayacağını açıklamasının ardından pek çok iddia ortaya atıldı.

Erdoğan’ın açıklamasının maskelerin üst limit olarak 1 liraya satılacağı ve eczanelerle birlikte marketlerde de satılacağı yönünde iddialar yer aldı.

Ancak İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu iddialara son noktayı koydu.

Sarıalioğlu , “İddialar kulis bilgisidir” diyerek henüz resmi bir karar olmadığını ve maskelerin 1 liraya satılmasının çok zor olduğunu söyledi.

“KARARIN BUGÜN AÇIKLANMASINI BEKLİYORUZ”

Sözcü’nün haberine göre, Sarıalioğlu çıkan haberlerin yorum olduğunu söyleyerek, “Şu an resmi hiçbir bilgi yok. Maskelerin ne kadara ve nerelerde satılacağına yönelik dün bir toplantı yapıldı ama karar çıkmadı. Kararın bugün açıklanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“GELİŞ FİYATI 1 LİRA”

Maskelerin 1 liraya satılmasının maddi açıdan çok zor olduğunu söyleyen Sarıalioğlu, “Salgından önce maskenin eczanelere geliş fiyatı 1 liraya yakındı. Salgından sonraki ekonomik durumu da düşünerek bunun çok zor olduğunu düşünüyorum. Maskelerin 1 liraya satılması için eczanelere 70-80 kuruşa gelmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Maskenin vatandaşa kolay ulaşımı açısından marketlerde satılabileceğini söyleyen Sarıalioğlu, “Biz resmi bir karar çıkana kadar ücretsiz maske dağıtımına devam ediyoruz” dedi.

En çok okunanlar

Gündem

Rasim Öztekin ‘Kavuğu’ Şevket Çoruh’a devretti

Türk tiyatrosunun geleneği olan ‘Kavuk’, bu akşam düzenlenen bir törenle Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a devredildi. Çoruh, "Bu kavuğu Anadolu’da zor şartlarda tiyatro açmaya çalışan tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum" dedi.

Oyuncu Rutkay Aziz aldığı ödülü Türk Tabipleri Birliği’ne adadı

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’nde onur ödülü verilen Rutkay Aziz, yaptığı konuşmada ödülünü Türk Tabipleri Birliği'ne ve tüm sağlık emekçilerine adadı.

Ahmet Hakan’dan, Cübbeli Ahmet çağrısı: Savcıların harekete geçmesi lazım

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, "Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı pompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar" diyen Cübbeli Ahmet'in savcılık tarafından dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Meral Akşener’den teşekkür mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2'nci Olağan Kurultayı'nda yeniden genel başkan seçilmesi dolayısıyla partililere teşekkür etti.