Pazar / 5 Temmuz 2020

İstanbul Büyükşehir Belediyesi o davayı kaybetti: Binlerce lira ödeyecek

Sayıştay İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kreş hizmetini ‘kamu zararı olarak’ nitelendirmesinin ardından İBB’nin çalışanlarına verdiği kreş hizmeti kaldırarak, yapılan kreş yardımını çalışanların maaşından kesmesi nedeniyle İBB’ye karşı dava açan çalışanlar davayı kazandı.

207,025BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

İstanbul 3. İdare Mahkemesi İBB tarafından çalışanların maaşından kesilen tutarın davacı tarafa faiziyle iade edilmesine karar verdi.

0-66 ay arası her bir çocuk için KDV hariç 628 TL olan kreş ve ana okulu hizmet bedelinin sadece 160 TL’sinin personelden alındığı, geri kalan kısmının bütçeden karşılanması sonucu kamu zararına sebebiyet verildiğini öne sürdü. Cumhuriyet’in haberine göre; İBB ise artık personele kreş hizmeti vermeyeceğine dair kararı 2017 yılının Aralık ayında duyurdu. 1 Ocak 2018’de ise verilen kreş hizmeti kesildi. Dahası personellere geçmişte verilen kreş hizmeti yardımı çalışanların maaşından kesilmişti.

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.
207,025BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et