İstanbul Büyükşehir Belediyesi o davayı kaybetti: Binlerce lira ödeyecek

208,719BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et

İstanbul 3. İdare Mahkemesi İBB tarafından çalışanların maaşından kesilen tutarın davacı tarafa faiziyle iade edilmesine karar verdi.

0-66 ay arası her bir çocuk için KDV hariç 628 TL olan kreş ve ana okulu hizmet bedelinin sadece 160 TL’sinin personelden alındığı, geri kalan kısmının bütçeden karşılanması sonucu kamu zararına sebebiyet verildiğini öne sürdü. Cumhuriyet’in haberine göre; İBB ise artık personele kreş hizmeti vermeyeceğine dair kararı 2017 yılının Aralık ayında duyurdu. 1 Ocak 2018’de ise verilen kreş hizmeti kesildi. Dahası personellere geçmişte verilen kreş hizmeti yardımı çalışanların maaşından kesilmişti.

Salgın günlerinde yokları oynayan Kızılay hakkında korkutan çıkış: Güven azaldıkça kan sıkıntısı bile çıkabilir

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'de koronavirüs salgınına ilişkin iktidarın aldığı önlemler yeterli mi? İktidar kontrolü kaybetti denilebilir mi? Sorularını yanıtladı. Zeyrek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın umreciler konusunda Sağlık Bakanlığı'nı zor durumda bıraktığını dile getirdi.

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.
208,719BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et