İsrail’den Türkiye’yi tehdit eden hamle

Son yıllarda İsrail ile ilişkileri iyice geliştiren Yunanistan ortak deniz tatbikatı için İsrail'e bir savaş gemisi gönderdi.

Yunanistan’a ait HS Prometheus savaş gemisi, İsrail’de gerçekleşecek ortak tatbikat için Hayfa limanına demirlendi.

Jerusalem Post’a demeç veren HS Prometheus kaptanı Atanasios Spanos, gemisinde 155 deniz akademisi öğrencisinin yanı sıra Yunan Hava Kuvvetleri öğrencilerinin de bulunduğunu belirtti. İsrail ile işbirliğini her geçen gün güçlendirdiklerini anlatan kaptan, iki ülkenin deniz kuvvetleri arasında “harika bir bağ”ın bulunduğunu da ifade etti.

Haberde üst düzey bir İsrailli subayın “Yunanlılar, büyük ve doğal bir stratejik ortak. Türklerle takbikat yapmayı durdurduğumuz zaman oluşan boşluğu birilerinin doldurması gerekiyordu” değerlendirmesine de yer verildi.

JPost da, İsrail ile Yunanistan arasında paylaşılan bir dizi stratejik çıkarın bulunduğunu vurgularken İsrail’den Kıbrıs Rum Kesimi ile buradan Girit adasına ve Yunanistan’ın kara topraklarına ulaşacak denizaltındaki bir gaz boru hattı döşeme projesine dikkat çekti.

“Abdullah Gül korkmamalı, çünkü Erdoğan bitti”

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Buldan, Abdullah Gül'ün cesaretten yoksun olduğunu belirterek, "Çözüm önerilerini cesaretle söylemeliler. Kimse Erdoğan’dan korkmamalı” dedi

10 yaşındaki Filozof Atakan’ın kameralar önünde annesine yaptığı harekete tepki yağdı

Okuduğu kitaplarla gündeme gelen ve 'filozof' lakabıyla anılan 10 yaşındaki Atakan'ın davranışları tartışma yarattı.

Kahreden haber gelmişti… Türk askerini Rusya’nın vurduğu kesinleşti!

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de 2 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını duyurdu. Şehit haberlerinin ardından hava saldırısını Rusya'nın gerçekleştirdiği iddia edilmişti. 

Ahmet Şık ‘Beştepe’den gelen müjde’nin perde arkasını anlattı!

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Gezi Parkı Davası’yla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Ahmet Şık paylaşımında, “Gezi davası ile ilgili beraat ve tahliye kararı bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi” ifadelerini kullandı.

CHP’den çok konuşulacak çıkış: Türkiye halkı Suriye ile savaş istemiyor, ama savaş isteyen var!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Suriye'deki son duruma ilişkin yaptığı açıklamada "İnsanlarımız Suriye ile savaşmayı istemiyor. Bunun özellikle altını çizmek isterim. Ama savaş isteyenler ya da savaş isteyen var" dedi.
209,619BeğenenlerBeğen
4,907TakipçilerTakip Et