Pazartesi / 21 Eylül 2020

İsmail Saymaz’dan Atatürk düşmanı Fatih Tezcan’a: Soytarı!

Gazeteci İsmail Saymaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ederek, "Bu subay bir işbirlikçidir" diyen Fatih Tezcan'a ismini anmadan sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

205,725BeğenenlerBeğen
8,580TakipçilerTakip Et

Gazeteci İsmail Saymaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ederek, “Bu subay bir işbirlikçidir” diyen Fatih Tezcan’a ismini anmadan sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

“Şu salgın günlerinde bile Atatürk’e saldırarak, laik ve muhafazakar, bütün bir milleti provoke eden, karşı karşıya getiren soytarılara yanıt vermeyin” diyen Saymaz, “Biz devletimizden, bu mirasın gereği olarak, Atatürk’e saldıranlar karşısında kayıtsız kalmamasını istiyoruz” çağrısında bulundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ve TBMM’nin açılışının 100. yılının kutlandığı dün Fatih Tezcan, Twitter hesabından Atatürk’ü işaret ederek, “İşgal edilen bir ülkenin subayı, Düşmana 1 mermi atmak yerine, Devlet ve Meclis varken, Farklı şehirde ‘Paralel Meclis’ kuruyor ve hem Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir deyip hem Millet’e 1 kez bile sormadan işgalcilerin tüm emellerini yapıyorsa, Bu subay bir işbirlikçidir” ifadelerini kullanmıştı. Tezcan’ın ifadeleri sosyal medyada tepki çekmiş, Twitter gündeminde ilk sıralara oturmuştu.

Gazeteci İsmail Saymaz da tepki gösteren isimler arasında yer aldı. Saymaz şöyle yazdı:

“Şu salgın günlerinde bile Atatürk’e saldırarak, laik ve muhafazakar, bütün bir milleti provoke eden, karşı karşıya getiren soytarılara yanıt vermeyin. Bu soytarılar kutuplaşmadan beslenmektedir, siz de onları beslemeyin.

Atatürk, her şeyden önce bu devletin kurucusu ve birinci cumhurbaşkanıdır. Bugün hayatta olmadığına göre onu yegane mirasçısı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Biz devletimizden, bu mirasın gereği olarak, Atatürk’e saldıranlar karşısında kayıtsız kalmamasını istiyoruz.”

En çok okunanlar

Gündem

Ahmet Hakan’dan, Cübbeli Ahmet çağrısı: Savcıların harekete geçmesi lazım

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, "Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı pompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar" diyen Cübbeli Ahmet'in savcılık tarafından dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Oyuncu Rutkay Aziz aldığı ödülü Türk Tabipleri Birliği’ne adadı

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’nde onur ödülü verilen Rutkay Aziz, yaptığı konuşmada ödülünü Türk Tabipleri Birliği'ne ve tüm sağlık emekçilerine adadı.

Rasim Öztekin ‘Kavuğu’ Şevket Çoruh’a devretti

Türk tiyatrosunun geleneği olan ‘Kavuk’, bu akşam düzenlenen bir törenle Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a devredildi. Çoruh, "Bu kavuğu Anadolu’da zor şartlarda tiyatro açmaya çalışan tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum" dedi.

Meral Akşener’den teşekkür mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2'nci Olağan Kurultayı'nda yeniden genel başkan seçilmesi dolayısıyla partililere teşekkür etti.