Pazar / 5 Temmuz 2020

İsmail Saymaz’a Nagehan Alçı ve Vahit Bıçak soruşturması

Gazeteci İsmail Saymaz, gazeteci Nagehan Alçı ve Avukat Vahit Bıçak‘ın şikayeti üzerine hakkında açılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

İsmail Saymaz’ın hakkında soruşturma açılmasına konu alan Nagehan Alçı tweeti şöyleydi:

İsmail Saymaz’ın 20 Haziran 2018 tarihinde attığı, “Nagehan Alçı, FETÖ’nün kredi desteğiyle aldığı yalısı 25 Haziran’dan sonra elinden gitmesin diye Alevi-Sunni kışkırtıcılığı yapıyor” tweetinden Nagehan Alçı rahatsız oldu.

Alçı’nın şikayeti üzerine açılan soruşturma kapsamında İsmail Saymaz bugün ifade verdiğini açıkladı.

Öte yandan İsmail Saymaz gün içerisinde bir kez daha ifade verdi. Bu sefer dava konusu, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in katili Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahip Bıçak’tı.

Avukat Vahit Bıçak, İsmail Saymaz’ın şu tweetinden rahatsız olarak şikayetçi oldu:

“Dr. Ceren Damar’ın katilinin avukatlığını alıp merhum hocamıza iftira atan Avukat Vahit Bıçak, bana ve 2 gazeteciye “goygoycu ve itibar suikastçisi” deyip kendisini linç ettirdiğimizi yazıyor. Vahip Bıçak, davanın “mağdur ve müşteki” tarafında bütün bir toplum var, biz de varız.”

İsmail Saymaz ifade vermesine neden olan soruşturmaları şu mesajıyla duyurdu:

“Bugün Nagehan Alçı ve Avukat Vahit Bıçak’ın şikayeti üzerine açılan iki soruşturmada ifade verdim. Şikayetlerin gerekçesi, aşağıdaki iki tweet.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et