İsmail Kahraman’ın ‘dindar anayasa’ çıkışına CHP’den sert yanıt: ‘Bu Taliban özentisi, şeriat sevici…’

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, dindar bir anayasa hazırlanması ve ilk dört maddenin değiştirilebilir olması çağrısını yapan eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı “Bu kafa Taliban özentisi, şeriat sevicisi, hastalıklı bir kafadır" sözleri ile eleştirdi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın anayasanın ilk dört maddesi ile ilgili açıklamalarına, yaptığı yazılı açıklama ile yanıt verdi:

Yücel’in açıklaması şöyle:

“İsmail Kahramanın bu talebi, AKP iktidarları döneminde; karanlık zihniyetlerini gizleyerek, takiye yaparak kimlerin hangi makamlara getirildiğinin açık bir göstergesidir. Liyakatsizlik, adaletsizlik, anayasa tanımazlık ve takiye, FETÖ taktikleridir. Bu istek, artık tiksindiğimiz ve karanlık bir zihniyetin zuhur bulmuş halidir. Cumhuriyete ve Anayasaya düşmanlıktır. Bu kafa, Taliban özentisi, şeriat sevicisi, hastalıklı bir kafadır.

Anayasal olarak yasaklanmış olan bu teklif; Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs etmek, milleti bölmek, ülkeyi cemaatlere teslim etmek, şehitlerin kemiklerini sızlatmaktır. Hukukun olduğu bir ülkede, Milletin sinir uçlarına basarak, ülkeyi karıştırmak isteyen, anayasaya aykırı çağrılarda bulunan ve hala sarayda görev yapan bu şahsa karşı; savcıların çoktan harekete geçmiş olması gerekirdi. Dinimizi kullanarak her türlü ahlaksızlığı, yolsuzluğu, vatan hainliğini yapan zihniyete geçit vermeyeceğiz. Bu ülkeyi size böldürtmeyeceğiz, milleti birbirine düşürmenize, cumhuriyeti değersizleştirmenize izin vermeyeceğiz. Hepsinin hesabını önce sandıkta millete, sonra bağımsız yargıya vereceksiniz.”

Son Haberler