İslamoğlu ile Cübbeli Ahmet birbirine girdi… Nalları dikti, satıcı!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile ilahiyatçı yazar İslamoğlu arasındaki tartışma kapanan Hilal TV üzerinden sürdü. “İslamoğlu’nun kanalı nalları dikti” diyen Cübbeli Ahmet’e, İslamoğlu “Her şeyin satıcısı” dedi

İsmailağa Cemaati’nin hatiplerinden ve kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hilal TV’nin kapanmasıyla ilgili “Mustafa İslamoğlu’nun kanalı nalları dikti. Kapandı, kapanış verdi” ifadelerini kullandı.

Uzun süredir aralarında pek çok konu nedeniyle ihtilaf bulunan Cübbeli Ahmet ile İslamoğlu bir kez daha karşı karşıya geldi.

Cübbeli’nin “Kanalı dikti” ifadesi kullandığı öğrenen İslamoğlu, Ahmet Mahmut Ünlü’yü sert sözlerle eleştirdi.

AKABE Vakfı’nda haftada bir gün “Siret-ül Kur’an” dersleri veren İslamoğlu, buradaki konuşmasının bir bölümünü Cübbeli’ye ayırdı.

İslamoğlu, görüntüsünü ekrana yansıttığı Cübbeli’yi göstererek “Her açıdan kendisini tüketmiş bir satıcı” olarak niteledi.

“Kafasında sarık, suratında sakal, sırtında cübbe, kendine de hoca sıfatını vermiş bir satıcı. Her şeyin satıcısı” diyen İslamoğlu, “Sevindirik oluşuna bak. Şu ahlaka bak. Şu karaktere bak. Bu kendi ifadesiyle çocukluğundan beri babası da bu da tekkede tarikatta bir şeyhin önünde nefis terbiyesi almış” dedi.

“Şeyhi için ete kemiğe büründü Mahmut diye göründü’ diyen satıcı”

 

Cübbeli’nin daha önce kullandığı bazı sözleri örnek vererek eleştirilerini sürdüren İslamoğlu, “Nefis böyle terbiye ediliyor. Terbiyeli et deyince aklınıza ne geliyor, terbiyeli pilav filan. İşte öyle bir şey demek ki böyle terbiye ediliyor. Ve bu tanıdığınız şahıs. Anlatabiliyor muyum. ‘Şeyhi için ete kemiğe büründü Mahmut diye göründü” diyen satıcı. Bu ‘Allah tuvalet taşıyla görüştü’ diyen satıcı” diye konuştu.

Cübbeli’nin “Şeyhim Allah ile görüşüp kendini hapishaneden kurtardı” sözlerini hatırlatan İslamoğlu, devamında şunları söyledi:

Bu Abdulkadir, ‘Sırrım Allah’ın sırrıdır, emrim Allah’ın emridir, ben ne dersem o olur, Kabe’m Beytullah’tır’ dedi, sözünü aşka gelip cuşa huruşa gelip nakleden şahıstır, hiçbir itirazı olmaksızın. Bu dahası dahası işte şeyhinin Allah ile görüşüp kendini hapishaneden kurtardığını söyleyen şahıstır. Ve dahasını söylemiyorum. Ve şu halini ibret olarak bıraktım.

“Memleketi haraca kestiler”

Cübbeli için ‘yedi sene muhatap almadım’ diyen İslamoğlu, “Aranızda şunu söyleyenler olabilir. ‘Ya hocam hiç muhatap alma’. Ben yedi sene hiç muhatap almadım. Hiç. Yedi sene. Hiç almadım. Siz bu söylediğinize kendiniz inanıyor musunuz? Bu memleketti nasıl, nasıl haraca kestiler, bu hale geldiler. Şu anda Ali kıran baş kesen olmaları birazda muhatap almamaktan kaynaklanmıyor mu?” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,689BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et