Işıkçılar Cemaati’nin gazetesinde yeni darbe girişimi iddiası: 15 Temmuz’dan daha güçlü!

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, yeni bir darbe girişimi ihtimali olduğunu öne sürdü, "Hem de 15 Temmuz'dan daha güçlü belirtiler gösteriyor." dedi.

208,674BeğenenlerBeğen
7,631TakipçilerTakip Et

Işıkçılar cemaatinin yayın organı, AKP destekçisi Türkiye gazetesinde yeni bir darbe girişimi ihtimalinin olduğu öne sürüldü.

Gazetenin yazarlarından Süleyman Özışık, konuya ilişkin kaleme aldığı “Yeni bir darbe ihtimali var mı?” başlıklı yazısında TSK içindeki halen var olduğu belirtilen ‘FETÖ’cülere ve “Erdoğan’dan ve AK Parti’den nefret edenler” diye söz ettiği kesime dikkat çekti. Yandaş yazar iddiasına temel olacak somut bir delil göstermediği yazısında ayrıca son yerel seçimlerde askeri lojmanlardaki sandıklardan alınan sonuçlara vurgu yapıp, “Son yerel seçimlerde, askerî lojmanlarda CHP’ye çıkan oy oranları yüzde 70 yüzde 84 arasında dersem, sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum!” dedi.

Yazısının sonunda “Evet, bir darbe girişimi ihtimali var kardeşim. Hem de 15 Temmuz’dan daha güçlü belirtiler gösteriyor.” diyen Özışık, “Tepeden tırnağa herkesin bu noktada her zamankinden daha uyanık olmasında büyük yarar var.” diye de “uyarı” yaptı.

Özışık’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm kademelerini suçlama niyetinde değilim…
Ama askerin içinde hâlâ FETÖ’cüler olduğunu ve zemin yokladıklarını hepimiz biliyoruz. Ayrıca yine Türk Silahlı Kuvvetleri içinde Erdoğan’dan ve AK Parti’den nefret eden bir kesimin olduğunu da biliyoruz.
Son yerel seçimlerde, askerî lojmanlarda CHP’ye çıkan oy oranları yüzde 70 yüzde 84 arasında dersem, sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum!
Devletin üst düzey bürokratlarının oturduğu lojmanlardaki oy sonuçlarının da aynı oranda CHP lehine olduğunu daha önce dile getirmiştim.
Son olarak…
Dışarıya göz attığınızda, yani FETÖ’cü üst düzey isimlerin sosyal medya paylaşımlarına baktığınızda onların da tıpkı içerideki CHP’liler gibi, “Bu devran değişecek az kaldı” tarzında yorumlar yaptığını görürsünüz.
Toparlayacak olursam…
Evet, bir darbe girişimi ihtimali var kardeşim. Hem de 15 Temmuz’dan daha güçlü belirtiler gösteriyor.
Tepeden tırnağa herkesin bu noktada her zamankinden daha uyanık olmasında büyük yarar var.”

2 YORUM

  1. CHP’ye oy fazla çıkınca neden tehlike olsun ? Bir değişim olacak gibi görünüyor, ancak bu değişim sandıkta demokrasi yolu ile olacaktır. İnanıyorum. Sayın yazar yanlış bir düşünce yapısıyla, yanlış fikirlere kapılmış.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin koronavirüs salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. " dedi.

“Zırnık yok” dediği için gözaltına alınan Gülseven: Başımıza cühela takımı musallat olmuş, kurtulmadan gün yüzü yok!

Independent Türkçe yazarı Hakan Gülseven, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini, ceza infaz kanununda yapılması beklenen düzenlemeyi ve gözaltına alınma sürecini gazeteci Çağdaş Gökbel’e değerlendirdi.

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 
208,674BeğenenlerBeğen
7,631TakipçilerTakip Et