Cumartesi / 8 Ağustos 2020

Işıkçılar Cemaati’nin gazetesinde yeni darbe girişimi iddiası: 15 Temmuz’dan daha güçlü!

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, yeni bir darbe girişimi ihtimali olduğunu öne sürdü, "Hem de 15 Temmuz'dan daha güçlü belirtiler gösteriyor." dedi.

206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Işıkçılar cemaatinin yayın organı, AKP destekçisi Türkiye gazetesinde yeni bir darbe girişimi ihtimalinin olduğu öne sürüldü.

Gazetenin yazarlarından Süleyman Özışık, konuya ilişkin kaleme aldığı “Yeni bir darbe ihtimali var mı?” başlıklı yazısında TSK içindeki halen var olduğu belirtilen ‘FETÖ’cülere ve “Erdoğan’dan ve AK Parti’den nefret edenler” diye söz ettiği kesime dikkat çekti. Yandaş yazar iddiasına temel olacak somut bir delil göstermediği yazısında ayrıca son yerel seçimlerde askeri lojmanlardaki sandıklardan alınan sonuçlara vurgu yapıp, “Son yerel seçimlerde, askerî lojmanlarda CHP’ye çıkan oy oranları yüzde 70 yüzde 84 arasında dersem, sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum!” dedi.

Yazısının sonunda “Evet, bir darbe girişimi ihtimali var kardeşim. Hem de 15 Temmuz’dan daha güçlü belirtiler gösteriyor.” diyen Özışık, “Tepeden tırnağa herkesin bu noktada her zamankinden daha uyanık olmasında büyük yarar var.” diye de “uyarı” yaptı.

Özışık’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm kademelerini suçlama niyetinde değilim…
Ama askerin içinde hâlâ FETÖ’cüler olduğunu ve zemin yokladıklarını hepimiz biliyoruz. Ayrıca yine Türk Silahlı Kuvvetleri içinde Erdoğan’dan ve AK Parti’den nefret eden bir kesimin olduğunu da biliyoruz.
Son yerel seçimlerde, askerî lojmanlarda CHP’ye çıkan oy oranları yüzde 70 yüzde 84 arasında dersem, sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum!
Devletin üst düzey bürokratlarının oturduğu lojmanlardaki oy sonuçlarının da aynı oranda CHP lehine olduğunu daha önce dile getirmiştim.
Son olarak…
Dışarıya göz attığınızda, yani FETÖ’cü üst düzey isimlerin sosyal medya paylaşımlarına baktığınızda onların da tıpkı içerideki CHP’liler gibi, “Bu devran değişecek az kaldı” tarzında yorumlar yaptığını görürsünüz.
Toparlayacak olursam…
Evet, bir darbe girişimi ihtimali var kardeşim. Hem de 15 Temmuz’dan daha güçlü belirtiler gösteriyor.
Tepeden tırnağa herkesin bu noktada her zamankinden daha uyanık olmasında büyük yarar var.”

4 YORUM

  1. askerin refah partisine baskısının zirvede olduğu dönemde askeri lojmanlardan refah’a yüksek oy çıkmasını nasıl izah edeceksiniz? demek ki oy değil güç/güçlü noktada olmak önemli olan.

  2. CHP’ye oy fazla çıkınca neden tehlike olsun ? Bir değişim olacak gibi görünüyor, ancak bu değişim sandıkta demokrasi yolu ile olacaktır. İnanıyorum. Sayın yazar yanlış bir düşünce yapısıyla, yanlış fikirlere kapılmış.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Muharrem İnce açık açık konuştu: Yüzde 31 ile bıraktım, harekete geçiyorum

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, suskunluğunu bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP’nin İnce’ye vereceği ‘yeni parti’ cevabı hazır

Muharrem İnce ve ekibinin ‘CHP 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 60 bin sandığa gözlemci koymadı’ iddiasıyla yönetimi eleştireceği kulislerde dolaşıyor.

Deniz Baykal’dan Muharrem İnce ve CHP’lilere çağrı

Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladı.

Deniz Zeyrek’ten CHP’ye uyarı: İnce ve Kılıçdaroğlu bu istatistiklere bakmalı

Yargıtay Başsavcılığı'nın siyasi partilerle ilgili rakamlarını inceleyen Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ortaya çıkan tabloya hem Kılıçdaroğlu'nun hem de İnce'nin dikkat etmesi gerektiğini yazdı.

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı
206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et