Işıkçılar Cemaati’nin gazetesinde yeni darbe girişimi iddiası: 15 Temmuz’dan daha güçlü!

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, yeni bir darbe girişimi ihtimali olduğunu öne sürdü, "Hem de 15 Temmuz'dan daha güçlü belirtiler gösteriyor." dedi.

207,719BeğenenlerBeğen
7,866TakipçilerTakip Et

Işıkçılar cemaatinin yayın organı, AKP destekçisi Türkiye gazetesinde yeni bir darbe girişimi ihtimalinin olduğu öne sürüldü.

Gazetenin yazarlarından Süleyman Özışık, konuya ilişkin kaleme aldığı “Yeni bir darbe ihtimali var mı?” başlıklı yazısında TSK içindeki halen var olduğu belirtilen ‘FETÖ’cülere ve “Erdoğan’dan ve AK Parti’den nefret edenler” diye söz ettiği kesime dikkat çekti. Yandaş yazar iddiasına temel olacak somut bir delil göstermediği yazısında ayrıca son yerel seçimlerde askeri lojmanlardaki sandıklardan alınan sonuçlara vurgu yapıp, “Son yerel seçimlerde, askerî lojmanlarda CHP’ye çıkan oy oranları yüzde 70 yüzde 84 arasında dersem, sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum!” dedi.

Yazısının sonunda “Evet, bir darbe girişimi ihtimali var kardeşim. Hem de 15 Temmuz’dan daha güçlü belirtiler gösteriyor.” diyen Özışık, “Tepeden tırnağa herkesin bu noktada her zamankinden daha uyanık olmasında büyük yarar var.” diye de “uyarı” yaptı.

Özışık’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm kademelerini suçlama niyetinde değilim…
Ama askerin içinde hâlâ FETÖ’cüler olduğunu ve zemin yokladıklarını hepimiz biliyoruz. Ayrıca yine Türk Silahlı Kuvvetleri içinde Erdoğan’dan ve AK Parti’den nefret eden bir kesimin olduğunu da biliyoruz.
Son yerel seçimlerde, askerî lojmanlarda CHP’ye çıkan oy oranları yüzde 70 yüzde 84 arasında dersem, sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum!
Devletin üst düzey bürokratlarının oturduğu lojmanlardaki oy sonuçlarının da aynı oranda CHP lehine olduğunu daha önce dile getirmiştim.
Son olarak…
Dışarıya göz attığınızda, yani FETÖ’cü üst düzey isimlerin sosyal medya paylaşımlarına baktığınızda onların da tıpkı içerideki CHP’liler gibi, “Bu devran değişecek az kaldı” tarzında yorumlar yaptığını görürsünüz.
Toparlayacak olursam…
Evet, bir darbe girişimi ihtimali var kardeşim. Hem de 15 Temmuz’dan daha güçlü belirtiler gösteriyor.
Tepeden tırnağa herkesin bu noktada her zamankinden daha uyanık olmasında büyük yarar var.”

loading...

4 YORUM

  1. askerin refah partisine baskısının zirvede olduğu dönemde askeri lojmanlardan refah’a yüksek oy çıkmasını nasıl izah edeceksiniz? demek ki oy değil güç/güçlü noktada olmak önemli olan.

  2. CHP’ye oy fazla çıkınca neden tehlike olsun ? Bir değişim olacak gibi görünüyor, ancak bu değişim sandıkta demokrasi yolu ile olacaktır. İnanıyorum. Sayın yazar yanlış bir düşünce yapısıyla, yanlış fikirlere kapılmış.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan: Dünyanın dört bir yanından heyetler ülkemizi ziyaret ediyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılış töreninde konuştu.

Meclis’teki tek sosyalist partinin başkanı net konuştu, AKP’nin sonunu açıkladı!

'Atakan Sönmez'le Satır Arası' programına konuk olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, artan polis şiddetinden, erken seçim tartışmalarına, ittifak söylentilerinden yeni partilere kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Erken seçimin kokusunu alan Kılıçdaroğlu: Bize tezgah kuracaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin odağında bulunduğu tartışmalarla ilgili olarak "Seçim gelecek, gelsin. Biz kazanacağız. Tezgahlar kuracaklar çünkü ayakta duramıyorlar, gidecekler" dedi.

Selam vermeyi bilmeyen Hulusi Akar açıklasın… Peki 29 sakıncalı albay darbe girişimi öncesinde neden terfi ettirildi?

Gazeteci Saygı Öztürk katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişimi öncesi sakıncalı personellerin nasıl terfi ettirildiğini belgelerle anlattı.

İşte Youtube’ta fırtına estiren Ali Babacan’ın partisinin oy oranı

Avrasya Araştırma'nın yaptığı ankette Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları partilerin oy oranları dikkat çekti.
207,719BeğenenlerBeğen
7,866TakipçilerTakip Et