IŞİD’den Bağdadi hakkında açıklama ‘Öldürüldü mü?’

IŞİD'in, lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldüğünü doğruladığı ileri sürülüyor.

Bir süredir hakkında “öldü” iddiaları dolaşan Irak-Şam İslâm Devleti (IŞİD) lideri Ebubekir el-Bağdadi hakkında bir iddia daha ortaya atıldı.

Irak’tan yayın yapan El Sumeriye TV’nin Neynava vilayetinden bir kaynağa dayandırdığı habere göre, IŞİD militanları Bağdadi’nin ölümünü doğruladı.

Kaynağa göre IŞİD kısa bir açıklama yaparak hem ölümü doğruladı, hem de Bağdadi’nin yerine geçecek “yeni halife”yi duyurdu.

16 Haziran günü, Rusya Savunma Bakanlığı, Bağdadi’nin Rus hava kuvvetlerinin Mayıs sonunda Rakka’ya yaptığı bir saldırıda “büyük ihtimalle öldüğünü” açıklamıştı.

“Sarayın Türkiye’si ile halkın Türkiye’si arasındaki fark bu!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 18 yıl önceki sözlerini hatırlattı.

Erdoğan’dan “bir kaç şehit” ifadesini soran gazeteciye fırça!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Libya'da "birkaç tane asker"in şehit düştüğünü açıklamasının ardından, Albay Okan Altınay'ın Trablus Limanı'nda hayatını kaybettiği, naaşının memleketinde sessiz sedasız defnedildiği iddia edilmişti. Ancak resmi kanallardan şehit haberlerine yönelik bir doğrulama gelmemişti.

Erdoğan: Libya’da 2 şehidimiz var, ne yapacak Bay Kemal bunu?

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Libya'da 2 şehidimiz var" dedi, "Bay Kemal ne yapacak bunu?' ifadesini kullandı. AKP'li Cumhurbaşkanı, Fox TV'yi de 'yalan haber' yapmakla itham etti.

Erdoğan’ın en eski yardımcısından olay açıklamalar: Erdoğan ‘Gülen, CIA ile Türkiye’yi ele geçirecek’ derdi…

1994-1998 arasında Erdoğan’ın yardımcılığını yapan Ekrem Şama, Erdoğan’ın 28 Şubat sürecinde Çevik Bir ile temasta olduğunu ileri sürerken, ‘Bir keresinde Balat semtinde böyle bir toplantıda, aynı minval üzere Erbakan’ın aleyhine konuşurken yüksek sesle kendisini bizzat protesto ettik. O da bize cevap vermeye kalkıştığında herkesin huzurunda salonu terk ettiğimizi hatırlıyoruz’ dedi.
209,135BeğenenlerBeğen
4,985TakipçilerTakip Et