Cuma / 25 Eylül 2020

İmamoğlu’nun CHP’de tartışma yaratan Can Akın Çağlar atamasının perde arkası

İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut, düzenlenen devir teslim töreniyle görevini halefi Can Akın Çağlar’a bıraktı. Ekrem İmamoğlu'nun Ziraat Bankası eski Genel Müdürü Can Akın Çağlar’ı genel sekreter olarak ataması CHP içinde tartışmaya neden oldu.

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut, düzenlenen devir teslim töreniyle görevini halefi Can Akın Çağlar’a bıraktı. Ekrem İmamoğlu’nun Ziraat Bankası eski Genel Müdürü Can Akın Çağlar’ı genel sekreter olarak ataması CHP içinde tartışmaya neden oldu.

Peki İmamoğlu bu atamanın tartışma yaratacağını bilmiyor muydu? Buna rağmen neden bu atamayı yaptı? Can Akın Çağlar, hakkındaki iddialar için ne dedi? Ekrem İmamoğlu CHP içinde bazı kesimleri rahatsız etme pahasına attığı bazı adımları bilinçli mi atıyor? CHP’nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak, İmamoğlu’nun şansı ne kadar?

Tüm bu soruları, İBB’deki devir teslim törenini de izleyen Gazeteci Ali Tarakçı ile konuştuk.

Atakan Sönmez ile Satır Arası programına konuk olan Gazeteci Ali Tarakçı, Ekrem İmamoğlu ve Can Akın Çağlar’a devir teslim töreni sırasında sorduğu sorunun yanıtını da Satır Arası’nda anlattı.

Öte yandan erken seçim tartışmaları, Ayasofya’nın ibadete açılması ve AKP’deki oy kaybının nedenleri üzerine de çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Tarakçı, AKP’nin ne yaparsa yapsın Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının mevcut durumda mümkün görünmediği iddiasını da tekrarladı.

En çok okunanlar

Gündem

Sırrı Süreyya Önder gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014'te düzenlenen Kobani eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi.

Ahmet Hakan : Kılıçdaroğlu hasımlarını güldürüyor, dostlarını ise çıldırtıyor…

Böyle bir ortamda dostlarını çıldırtıp hasımlarını güldüren bir ana muhalefet lideriyle uğraşmamak... İktidara yapılabilecek en büyük kıyaktır.

RTÜK’ten Fox TV’nin dizisine o inceleme

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV'de yayınlanan "Kimsesizler" adlı diziyle alakalı inceleme başlatıldığını duyurdu.

Bakanlık, İstanbul Büyükşehir’de yetki tespitini yandaş Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’e verdi

Belediye-İş Başkanı Nihat Yurdakul, “Bunun adı emek hırsızlığıdır” dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Belediye-İş’e gitti, görüş alışverişinde bulunuldu.

Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili yeni ses kaydı ortaya çıktı

Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili ortaya çıkan yeni ses kaydından, 112 Acil Çağrı Merkezi ile Rabia Naz'ı hastaneye götüren ambulans sürücüsü arasında geçen konuşmada sürücünün, “Büyük ihtimalle araba vurup kaçmış” dediği duyuluyor.