İmamoğlu’ndan provokatör muhabire ince ayar

Türkiye’nin bir numaralı gündemini oluşturan ve yoğun eleştiri alan Kanal İstanbul projesiyle ilgili açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, madde madde projenin sakıncalarını anlattı. Kamuoyunun yakından takip ettiği projeyle ilgili İmamoğlu’nun açıklamalarını yandaş medya görmezden gelerek, yer vermedi. İmamoğlu’nun “Muhalefet lideri gibi davranıyorsunuz” diyen gazeteciye verdiği cevap ise salonda büyük alkış topladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerin bir numaralı gündem maddelerinden biri olan Kanal İstanbul’la ilgili düzenlediği basın toplantısında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, düzenlediği basın toplantısında “Muhalefet lideri gibi davranıyorsunuz” diyen gazeteciye “Kaliforniya’daki bir projeyi eleştirmiyorum, belediye başkanı olarak İstanbul’a yapılması planlanan bir projeyi eleştiriyorum” yanıtını verdi.

“KALİFORNİYA’DAKİ BİR PROJEYİ ELEŞTİRMİYORUM”

İmamoğlu, salondaki atmosferi bir anda değiştiren bu soruya “Söylediğiniz hiçbir tanımla alakam yok. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Kaliforniya’daki bir projeyi eleştirmiyorum, İstanbul’daki bir projeyi eleştiriyorum. Açıklamalarımı akıl ve bilimle yaptım. Kanal İstanbul’u istiyorum diyen de çıkabilir. Siyaseten istiyorum diyenle, Ekrem istemiyor diye istiyorum diyenle ayrışırım” şeklinde yanıt verdi.

İmamoğlu’nun bu sözleri salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı.

Son Haberler