Perşembe / 9 Temmuz 2020

İmamoğlu yetkisini elinden alan genelge için bakın ne dedi?

Ticaret Bakanlığı’nın mayıs ayında yayımladığı genelge ile belediye iştiraklerine yönetici atama yetkisi belediye başkanlarından alınmıştı.

206,949BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Ticaret Bakanlığı’nın mayıs ayında yayımladığı genelge ile belediye iştiraklerine yönetici atama yetkisi belediye başkanlarından alınırken, Ankara 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, söz konusu genelgeye karşı bir karara imza atmıştı. Dün yeniden mazbatasını alarak göreve başlayan Ekrem İmamoğlu, ‘Bu konuda başvuru ve uyarımızı yapacağız, kanuni haklarımız arayacağız’ dedi.

Mansur Yavaş’ın itirazı sonrası genelgeye karşı bir mahkeme kararı çıkarılırken, söz konusu düzenlemeye ilişkin Ekrem İmamoğlu’ndan da açıklama geldi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a yetki darbesi

“Ankara’da belediye lehine çıkmış bir karar var. Zaten tamamen kanuna aykırı bir genelge, kanunda çok net bir şekilde yetkinin kime ait olduğu yer alıyor” diyen Ekrem İmamoğlu, “Tabi bütün belediyelerin mahkemeler açarak bu süreci tamir etmesi gereksiz. Gönderilen genelgeyi de anlamlı bulmadım. Bu konuda başvuru ve uyarımızı yapacağız, kanuni haklarımız arayacağız. Bizim de önemli iştiraklerimiz var. Büyükşehiri yönetebilmek buralardan geçiyor. Bu konuda önümüzün tıkanmasına ilişkin bu hamlenin giderilmesi için ilgili kurumlarla görüşeceğiz, iptal edilmesine ilişkin umudumuz yüksek” ifadesini kullandı.

Sabah yazarı açıkladı: Erdoğan’dan sonra AKP’nin başına kim geçecek?

Sabah yazarı Hasan Basri Yalçın, Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra AKP’ye lider olacak aday isimler için, “Burada da var bir sürü. Süleyman Soylu’yu sayarsınız, Berat Albayrak’ı sayarsınız” dedi.

Sakarya’da patlamamış malzemeyi imhaya götüren kamyon patladı: 3 asker şehit, 6 yaralı

Sakarya'da Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım, patlamada 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 6 kişinin ise yaralandığını açıkladı

Havai fişek fabrikası sahipleri çalışanları ve yakınlarını suçladı

Havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından gözaltına alınan fabrikanın ortaklarından Ali Rıza Ergenç Coşkun adli kontrol şartıyla salıverilirken, oğlu Yaşar Coşkun tutuklandı. Baba ve oğul, savcılıkta verdikleri ifadelerde patlamanın sorumluluğunu fabrika yöneticilerine ve işçilere yıkmaya çalıştı.

Erkan Baş konuşması sonrası Meclis’te ortalık karıştı! Barış Atay: Feriştahınız gelse…

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş konuşması sonrası Meclis'te ortalık karıştı.

Bahçeli: Temennim, ne idüğü belirsiz şahısların CHP’den tasfiye edilmesi

TBMM'de görüşülen barolarla ilgili yasa teklifine yönelik tepkileri değerlendiren MHP lideri Bahçeli, "Saltanatları tartışmaya açılan bazı baroların CHP takviyeli protestoları demokratik bir hak değil, densiz bir zorlamadır" dedi. CHP yönetimine tepki gösteren Bahçeli, CHP'lilere çağrı yaptı: "Temennim CHP kurultayında, bu partinin tepesine musallat olmuş ne idüğü belirsiz şahısların Cumhuriyet, Atatürk ve bağımsızlık sevdasıyla kalpleri çarpan sağduyulu CHP’liler tarafından tasfiye edilmeleri."
206,949BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et