İmamoğlu, Halk Ekmek’in hizmetlerinin önüne geçen Salih Bekaroğlu’nun görevine son verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu'nun Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu'nu görevden aldığı öğrenildi. 

Halkweb ÖZEL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu’nun Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu’nu görevden aldığı öğrenildi.

Bekaroğlu AKP dönemi bürokratları arasındaydı.

İmamoğlu, bazı görevlerde değişiklik yaparken Halk Ekmek A.Ş.’de mevcut Genel Müdür Salih Bekaroğlu ile yola devam kararı almıştı. Ancak Bekaroğlu’nun bir yıllık süreçte attığı adımlar bardağı taşırdı.

Halkweb’in edindiği bilgiye göre Bekaroğlu, süreç boyunca İmamoğlu’nun Halk Ekmek A.Ş.’ye başkan vekili olarak atadığı Özgen Nama’nın hizmet çalışmalarını engelleyen adımlara imza attı.

Bekaroğlu’nun görevde kalması CHP’lileri rahatsız etmişti.

Bekaroğlu, geçmişteki görevlendirmelerle gündeme gelmişti. Bekaroğlu’nun, AKP’den istifa eden İdris Naim Şahin’in damadı Kadir Önder Kar’ı danışmanı olarak atadığı öne sürülmüştü. FETÖ’cüleri işe aldığı iddia edilmişti.

SALİH BEKAROĞLU KİMDİR?

1962 yılında Nevşehir’de doğdu. 1980 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi, 1985 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünden mezun oldu. 1984-1994 yılları arasında Yem Sanayi Türk A.Ş.’nin değişik fabrikalarında İşletme Mühendisi, Ticaret Şefi ve İşletme Şefi olarak görev yaptı. 1994 – 2005 yılları arasında HALK EKMEK A.Ş.’de Fabrika Müdürlüğü, Satınalma, Üretim ve Yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2005 – 2007 tarihleri arasında İstanbul AĞAÇ A.Ş.’de Uygulama Müdürü ve Genel Müdür olarak görev yaptı. 09.11.2007 tarihinden itibaren HALK EKMEK A.Ş.’de Genel Müdür olarak göreve başlamıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Son Haberler