İmamoğlu: Çay seçim öncesi lezzetli olurdu; Binali Yıldırım’ı makamıma kahveye bekliyorum

İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin, seçimdeki rakibi Binali Yıldırım’ın, “Çay davetim halen geçerli” sözlerini anımsatması üzerine “Seçimden önce olsaydı o çay çok lezzetli olurdu” dedi ve Yıldırım’ı belediye binasına tebrik ziyaretine beklediğini söyledi.

İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin, seçimdeki rakibi Binali Yıldırım’ın, “Çay davetim halen geçerli” sözlerini anımsatması üzerine “Seçimden önce olsaydı o çay çok lezzetli olurdu” dedi ve Yıldırım’ı belediye binasına tebrik ziyaretine beklediğini söyledi.

İmamoğlu, CHP ve İYİ Partililer ile İstanbul Gönüllüleri yöneticileriyle Zeytinburnu Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde öğle yemeğinde bir araya geldi. Toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, çay davetiyle ilişkili soruya şöyle yanıt verdi: “Seçime dört gün kala, beş gün kala sürekli çay davetini beklediğimi ısrarla söyledim. Seçimden önce olsaydı o çay çok lezzetli olurdu. Bundan sonraki çaylarımızı içeriz sorun yok. Ama bu aşamadan sonra sanırım yakışan beni ziyaret edip, benim kahvemi içmesi…

Daha önceki çay içme davetini ben şöyle algılamıştım: Yaptığımız ortak TV yayınından sonra, seçim bitmeden bir araya gelip çay içelim, seçimin harareti düşsün, topluma güzel mesajlar çıksın…

Şu an hoş olan bizi televizyonlar üzerinden tebrik etmesi değil de gelip bizi makamda Saraçhane’de ziyaret etmesi, bize yakışan da onu en güzel şekilde ağırlamak olur. Kahveyi hep beraber içeriz. İnşallah 40 yıl da hatırı olsun.”

İmamoğlu, Yıldırım’ın tecrübe ve projelerinden yararlanıp yararlanmayacağı yönündeki soruyu yanıtlarken, Yıldırım’ın açıkladığı projelerin incelenmesini istediğini belirterek “Sayın Yıldırım da her zaman arayacağım bir kişidir” dedi.

İmamoğlu, İBB genel sekteri, yardımcıları ve hukuk müşavirinin istifalarıyla ilgili soruya ise “Görev değişimleri elbette olur. Hizmet ettiler. Elbette herkesin doğruları vardır eksikleri vardır. Pazartesi günü kendilerini çağırdım. Sohbet edeceğiz, kararlarını konuşacağız” yanıtını verdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’in yargılanmalarına ilişkin soru üzerine ise böyle süreçlerin kahramanlar yarattığını söyleyen İmamoğlu şöyle devam etti: “Sayın il başkanına yapılan müdahale tamamen hukuka aykırı ve gündem yaratma adına yapılmış bir hamle. Sonuna kadar Canan Hanım’ın yanındayız. Meral Akşener, sayın genel başkanı herkes tanıyor biliyor, dolayısıyla yine bu süreçte yine böyle bir gündemle mağdur edilmesini çok üzüntü ile karşılıyoruz. Ama sayın Akşener’in millet yanında… Umut ederim bu yanlışlardan geri dönen bir iktidar anlayışı görürüz.”

En çok okunan haberler

Ateşkes kararı sonrası Nevşin Mengü’den kritik soru: Sınırın bu tarafında mı ‘milli orduculuk’ yapacaklar?

ABD - Türkiye arasında gerçekleşen heyetler arası görüşmenin ardından alınan Barış Pınarı Harekatı'na ara verilmesi kararının ardından Nevşin Mengü'den ÖSO sorusu geldi.

CHP’li Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba’dan ‘ateşkes’ yorumu: Erdoğan’ın mal varlığının araştırılması yetti

ABD ile Türkiye arasında Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonun durdurulması konusunda yapılan anlaşmanın ardından CHP Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Tuncay Özkan'dan Erdoğan'a yönelik eleştiriler geldi.

İnanılmaz ifadeler… İşte Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği iddia edilen küstah mektup!

Türkiye'nin terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye yönelik operasyonu sürerken Amerikan medyasında çok çarpıcı bir mektup ortaya atıldı. 

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Trump’ın küstah mektubuna tepki yağdı: Türkiye Cumhuriyeti hiç bir dönemde bu kadar aşağılanmamıştı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Barış Pınarı Harekatı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektup sızdırıldı. 

İsmail Saymaz: Ecevit’e hakaret yağdıranlar, Trump’ın mektubu için gıkını çıkarmıyor

İsmail Saymaz: Ecevit’e hakaret yağdıranlar, Trump’ın mektubu için gıkını çıkarmıyor

İşte Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesinden İBB’nin elenme bahanesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, İBB iştiraklerinin Haydarpaşa- Sirkeci ihalesinden elenme nedenini açıkladı.

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesinden İBB iştirakleri elendi! Ekrem İmamoğlu’ndan çok sert açıklama

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri hukuksuzca elendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili açıklama yaptı.

AKP’li siyasetçi kızını Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı: Lezbiyen olmasından korkuyorum

Aydın Binboğa, kızını Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kaydını “lezbiyen olmasından korktuğu için” dondurduğunu açıkladı.

Sabah gazetesinde flaş ayrılık!

Hükümete yakın Sabah Gazetesi’nde oldukça dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Erdoğan’dan Beşşar Esad açıklaması: Ailecek görüşecek kadar yakındık…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yabancı medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. "Ailecek görüşecek kadar yakındık" diyen Erdoğan, Beşşar Esad'a "ülkesinde demokrasi ve adaletin geliştirilmesi konusunda birçok tavsiyede bulunduğunu" ifade etti. Erdoğan Esad'ın bu tavsiyelerimize uymak yerine "halkının üzerindeki baskıyı artırma yoluna gittiğini" açıkladı.