İlk Roman vekilden başkanlık isyanı: Bu ülkede Atatürk’ten uzaklaştıkça…

Türkiye'nin ilk Roman kökenli milletvekili CHP'li Özcan Purçu, Meclis’te isyan etti. CHP’li Purçu, “Başkanlık sistemi gelirse taşeron sorunu bitecek mi? İşsizlik bitecek mi?” diye sordu.

208,674BeğenenlerBeğen
7,631TakipçilerTakip Et

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, TBMM Genel Kurul’da şunları söyledi:

“Halk diyor ki;

Başkanlık sistemi gelirse taşeron sorunu bitecek mi? İşsizlik bitecek mi? Dolar düşecek mi? Başkanlık sistemi gelirse benzin, mazot 3 liraya, 2 liraya inecek mi? Başkanlık sistemi gelirse tarım sorunu bitecek mi? Terör bitecek mi? Toplumsal sıkıntılar, kutuplaşmalar bitecek mi?

Ortadoğu’ya bakınız. Bu vatan bizim, bu ülke bizim. Ortadoğu bataklığına doğru gidiyoruz. Hepsinde kan, terör, insanlık suçu yaşanıyor. Ben kürsüde ülkem için konuşuyorum. Bu ülkede Atatürk’ten uzaklaştıkça, Cumhuriyetten uzaklaştıkça, parlamenter, demokratik sistemden uzaklaştıkça Ortadoğu bataklığına sürükleniriz. Şahıslarla işimiz yok. Geleceğimizle işimiz var. Bir kişiye tüm yetkiler verilecek. Yasama bitmiş, yargı bitmiş, ekonomi bitmiş. Emperyalist ülkeler akbaba gibi bize bakıyor. Onların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.”

https://youtu.be/xV94gcLxPqw

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin koronavirüs salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. " dedi.

“Zırnık yok” dediği için gözaltına alınan Gülseven: Başımıza cühela takımı musallat olmuş, kurtulmadan gün yüzü yok!

Independent Türkçe yazarı Hakan Gülseven, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini, ceza infaz kanununda yapılması beklenen düzenlemeyi ve gözaltına alınma sürecini gazeteci Çağdaş Gökbel’e değerlendirdi.

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 
208,674BeğenenlerBeğen
7,631TakipçilerTakip Et