Cumartesi / 8 Ağustos 2020

İlk Roman vekilden başkanlık isyanı: Bu ülkede Atatürk’ten uzaklaştıkça…

Türkiye'nin ilk Roman kökenli milletvekili CHP'li Özcan Purçu, Meclis’te isyan etti. CHP’li Purçu, “Başkanlık sistemi gelirse taşeron sorunu bitecek mi? İşsizlik bitecek mi?” diye sordu.

206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, TBMM Genel Kurul’da şunları söyledi:

“Halk diyor ki;

Başkanlık sistemi gelirse taşeron sorunu bitecek mi? İşsizlik bitecek mi? Dolar düşecek mi? Başkanlık sistemi gelirse benzin, mazot 3 liraya, 2 liraya inecek mi? Başkanlık sistemi gelirse tarım sorunu bitecek mi? Terör bitecek mi? Toplumsal sıkıntılar, kutuplaşmalar bitecek mi?

Ortadoğu’ya bakınız. Bu vatan bizim, bu ülke bizim. Ortadoğu bataklığına doğru gidiyoruz. Hepsinde kan, terör, insanlık suçu yaşanıyor. Ben kürsüde ülkem için konuşuyorum. Bu ülkede Atatürk’ten uzaklaştıkça, Cumhuriyetten uzaklaştıkça, parlamenter, demokratik sistemden uzaklaştıkça Ortadoğu bataklığına sürükleniriz. Şahıslarla işimiz yok. Geleceğimizle işimiz var. Bir kişiye tüm yetkiler verilecek. Yasama bitmiş, yargı bitmiş, ekonomi bitmiş. Emperyalist ülkeler akbaba gibi bize bakıyor. Onların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.”

https://youtu.be/xV94gcLxPqw

Muharrem İnce açık açık konuştu: Yüzde 31 ile bıraktım, harekete geçiyorum

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, suskunluğunu bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP’nin İnce’ye vereceği ‘yeni parti’ cevabı hazır

Muharrem İnce ve ekibinin ‘CHP 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 60 bin sandığa gözlemci koymadı’ iddiasıyla yönetimi eleştireceği kulislerde dolaşıyor.

Deniz Baykal’dan Muharrem İnce ve CHP’lilere çağrı

Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladı.

Deniz Zeyrek’ten CHP’ye uyarı: İnce ve Kılıçdaroğlu bu istatistiklere bakmalı

Yargıtay Başsavcılığı'nın siyasi partilerle ilgili rakamlarını inceleyen Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ortaya çıkan tabloya hem Kılıçdaroğlu'nun hem de İnce'nin dikkat etmesi gerektiğini yazdı.

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı
206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et