Cuma / 7 Ağustos 2020

İktisat profesörü böyle uyardı: Hükümet manipüle edecek

Ekim ayı enflasyonunun ‘kontrollü’ bir sonuç ortaya çıkaracağını söyleyen iktisat profesörü Yalçın Karatepe hükümetin ‘Enflasyonla Mücadele Programı’nın enflasyon oranlarını ‘manipüle edeceğini’ öne sürdü.

206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın enflasyonun tırmanışını frenlemek amacıyla  başlattığı kampanya kapsamında firmalar, ürünlerine yüzde 10 indirim yaparak, bunu özel bir logoyla etiketlerinde duyuruyor.

DW Türkçe’den Aram Duran’a konuşan Prof. Karatepe’ye göre, ekonomi yönetiminin enflasyon sepeti içinde bulunan ürünlerin listesini şirketlere göndererek, bu ürünlerin fiyatında en az yüzde 10 indirim yapılması talimatı verdi.

Bakan Albayrak açıklamıştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı programa bugüne kadar market zincirleri, ulaştırma şirketleri ve TMSF kayyımındaki şirketler katılırken, Koç gibi bazı büyük gruplarsa ‘uygun’ sektörlerdeki seçili ürünlerde uygulamaya katılacağını açıklamıştı.

Hükümetin ‘bilinçli ve kontrollü bir şekilde’ açıklanacak enflasyon oranını ‘manipüle etmeye yönelik’ çaba içinde olduğunu savunan Karatepe şöyle konuştu: “Enflasyonu kontrol altına aldıklarını söyleyip beklentileri iyileştirmeye çalışıyorlar. Fakat ben bunun sonuç vermeyeceğini düşünüyorum. Çünkü Türkiye’nin ekonomik sorunları zabıta tedbirleri ile çözülecek noktayı çoktan geçti. 3’üncü ve 4’üncü çeyrekte ekonomi ciddi yavaşlayacak, kredi sorunları giderek büyüyor. Çok daha ciddi tedbirler gerekiyor.”

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et