İkitelli’de neler oluyor, İBB Meclis üyesi olay yerinden bildirdi

İBB Meclis üyesi Ali Kıdık Küçükçekmece'deki vatandaşlarla konuşarak neler olduğunu aktardı. 

İstanbul Küçükçekmece’de küçük kız çocuğuna taciz iddiası üzerine mahalleli sokağa döküldü. Yapılan bütün uyarıları dikkate almayan kalabalığa polis TOMA ile müdahalede bulundu.

Kalabalık, daha sonra bir sokakta Suriyelilere ait olduğu iddia edilen dükkanlara zarar verdi. Sendika.org, mahalle sakini olmayan birçok kişinin kışkırtması ile mekanlara zarar verildiğini ve yağmalama olaylarının devam ettiğini bildirdi.

Çıkan olaylarda bir Suriyelinin öldürüldüğü iddia edildi.

İBB Meclis üyesi Ali Kıdık Küçükçekmece’deki vatandaşlarla konuşarak neler olduğunu aktardı.

Tehlikeli gerginlik büyüyor: Taciz iddiasının ardından sokaklara çıkan kalabalıktan Suriyelilere linç girişimi

Sosyal medya hesabından yaşananları anlatan Kıdık, “#ikitelli yaşanan olay Suriyeli bir alçağın 11 yaşındaki bir erkek çocuğunu evin camından içeri çağırmasından ibarettir. Konuyla ilgili mahalle sakinleri ile birebir görüşme yaptım. Olay yerinde mahalle sakinlerinin galeyana gelmesi ile başlayan olaylar halen devam ediyor. Polisin orantısız güç kullanması biber gazı ile mahalleliyi çoluk çocuk yaşlı genç demeden zehirlemesini doğru bulmuyorum. Büyükşehir meclis Üyesi sıfatıyla vatandaşlarımızı sükunete davet ettim” dedi.

Halkweb Haber Merkezi

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,676BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et