Pazar / 5 Temmuz 2020

İkitelli’de neler oluyor, İBB Meclis üyesi olay yerinden bildirdi

İBB Meclis üyesi Ali Kıdık Küçükçekmece'deki vatandaşlarla konuşarak neler olduğunu aktardı. 

207,028BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

İstanbul Küçükçekmece’de küçük kız çocuğuna taciz iddiası üzerine mahalleli sokağa döküldü. Yapılan bütün uyarıları dikkate almayan kalabalığa polis TOMA ile müdahalede bulundu.

Kalabalık, daha sonra bir sokakta Suriyelilere ait olduğu iddia edilen dükkanlara zarar verdi. Sendika.org, mahalle sakini olmayan birçok kişinin kışkırtması ile mekanlara zarar verildiğini ve yağmalama olaylarının devam ettiğini bildirdi.

Çıkan olaylarda bir Suriyelinin öldürüldüğü iddia edildi.

İBB Meclis üyesi Ali Kıdık Küçükçekmece’deki vatandaşlarla konuşarak neler olduğunu aktardı.

Tehlikeli gerginlik büyüyor: Taciz iddiasının ardından sokaklara çıkan kalabalıktan Suriyelilere linç girişimi

Sosyal medya hesabından yaşananları anlatan Kıdık, “#ikitelli yaşanan olay Suriyeli bir alçağın 11 yaşındaki bir erkek çocuğunu evin camından içeri çağırmasından ibarettir. Konuyla ilgili mahalle sakinleri ile birebir görüşme yaptım. Olay yerinde mahalle sakinlerinin galeyana gelmesi ile başlayan olaylar halen devam ediyor. Polisin orantısız güç kullanması biber gazı ile mahalleliyi çoluk çocuk yaşlı genç demeden zehirlemesini doğru bulmuyorum. Büyükşehir meclis Üyesi sıfatıyla vatandaşlarımızı sükunete davet ettim” dedi.

Halkweb Haber Merkezi

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,028BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et