İhsan Eliaçık’tan Diyanet ve tarikatlara tepki… “Sultanın sofrasına oturanların ilmine güvenilmez…”

İlahiyatçı İhsan Eliaçık tarikat liderlerini biatçı ilan etti

Diyanet’e çağrılan tarikat liderleri için “Saraya biat edilenler çağrılıyor” diyen Eliaçık, “Sultanın sofrasına oturanların ilmine güvenilmez…” İfadelerini kullandı…

Eliaçık sözlerine şu cümlelerle devam etti…

“Sultanın sofrasına oturan alimlerin dini görüşlerine güvenilmez. Sultanın istediğini yansıtmıştır. Alimlerin ve ulemaların çizgisi budur. Bunları toplayıp bak uslu durun ne istediniz de vermedik, vakıf yeri veririz, burs açarız, projeniz planınız varsa getirin ama adamlarınıza sahip olun bize oy versin demek için yapılıyor bu toplantılar. Tanıdıklarım soruyor bugün senin eline bir şey geçmeyecekse ne zaman geçecek? Onlar da çünkü alışmış, kafası çalışan adam kendi adamı iktidara geldiğinde götürür bir şeyler, bak herkes öyle…”

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,481BeğenenlerBeğen
4,597TakipçilerTakip Et