İhsan Eliaçık’a saldırıda şok detay: AKP’li belediye müdürleri…

Kayseri’de geçen hafta ilahiyatçı İhsan Eliaçık’a saldıranlar arasında AKP’li Kayseri büyükşehir ve AKP’li Kocasinan belediyesinin yöneticilerinin de bulunduğu belirlendi.

Eliaçık’a 21 Ekim’de Kayseri Kitap Fuarı sırasında saldırı düzenlenmiş, Eliaçık kendi imza gününe katılamadan kentten ayrılmıştı.

 Saldırıyı başlatan büyükşehir belediyesinde müdürSaldırıyla ilgili görüntüleri analiz edip saldırganların kimliklerini belirleyen ‘Kayseri Yeni Haber’ yazarı Recep Bulut bugünkü köşesinde şu bilgileri verdi:

“İlk dikkat çeken isim eli telsizli kişi… Yani ilk sözlü saldırıyı başlatan kişi… Adı Mehmet Yangın! Peki, kim bu Mehmet Yangın? Mehmet Yangın daha önce Kocasinan Belediyesi’nde idi… Park-Bahçeler Şefliği yapıyordu…

Ayrıca, Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’ın ‘adeta koruması’ gibi yanında görev yapıyordu…Her ne olmuşsa olmuş (Bazı iddialar var, onları netleştirince sizlerle paylaşacağım!) Kocasinan Belediyesi’nden ilişiği kesilmiş…

Ama her ne hikmetse Kocasinan Belediyesi’nden ilişiği kesilen Mehmet Yangın hemen Büyükşehir Belediyesi KAYTUR A.Ş.’de Destek Hizmetleri Müdürü olarak görev almış! Bu nasıl iş?”

Temizlik işleri müdürü saha amirleriyle gelmiş

Yangın’ın, Kocasinan belediyesinde birlikte çalıştığı Aytekin Demir’den destek aldığını belirten Recep Bulut şöyle devam etti:

“Peki, Aytekin Demir kim dersiniz? O da Mehmet Yangın’ın kankası! Beraber oturur, beraber kalkar, birlikte nargile içer, birlikte gezer-tozarlar!

Her ne kadar Mehmet Yangın Büyükşehir KAYTUR A.Ş.’ye gitmişse de, Aytekin Demir, Kocasinan Belediyesi’nde kaldı! Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Şefi olarak görev yapıyor… Yazar İhsan Eliaçık’a yönelik saldırının gerçekleştirildiği gün, Mehmet Yangın, kankası Aytekin Demir’i arayarak, ‘ekibi toplayıp’ Dünya Ticaret Merkezi önüne getirmesini istiyor… Ekip araçları ve ellerinde telsizlerle derhal yola çıkıyor… Başta Saha Amirleri Abdullah Moluluo ve Ahmet Demirezen… Yani, Aytekin Demir, Kocasinan Belediyesi Temizlik İşlerinde çalışan çavuşlar ve saha amirlerini toplayarak Dünya Ticaret Merkezi önüne kelimenin tam anlamıyla çıkarma yapıyor…”

‘Başkanlar hesap sormalı’

Bulut, kamera görüntülerinde eli telsizli saldırganların tamamının Kocasinan belediyesinde çalışan idareciler olduğu bilgisini verdi.

Bulut yazısının sonunda iki başkana seslendi: “Kocasinan ve Büyükşehir Belediyesi’nde etkin ve yetkin görev alan kişiler ellerine telsizleri alıp Anadolu Fuarı önünde çıkarma yapıp Kayserili yazar İhsan Eliaçık’a karşı böylesine çirkin bir saldırı düzenleyecekler! Akıl alır gibi değil! Hem Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik hem de Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bunun hesabını hem adli hem de idari yönden sormalı… Sormazlarsa! Sormazlarsa bu çirkin saldırının altında kalırlar!”

Son Haberler