Pazar / 5 Temmuz 2020

İhsan Aktaş: İmamoğlu çok yüceltilmişti, daha vasat bir figür ortaya çıktı

Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan Genar Başkanı İhsan Aktaş, İmamoğlu ve Yıldırım'ın katıldığı ortak yayını değerlendirdi. Aktaş, "İmamoğlu çok yüceltilmişti, tartışmada daha vasat bir figür ortaya çıktı." dedi.

207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Moderatörlüğünü gazeteci İsmail Küçükkaya’nın yaptığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katıldığı ortak yayın, 17 yıl sonra ilk kez iktidar ve muhalefeti aynı ekranda buluşturdu.

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına katılan Genar Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş ortak yayını değerlendirdi. Yayının ülkenin demokratikleşmesi açısından iyi olduğunu ve halka iki adayı mukayese imkanı verdiğini belirten Aktaş, “AK Parti seçmeni iktidar seçmeni olduğu için sandığa gitme konusunda motivasyonu daha düşüktü. Bu tartışma AK Parti seçmenini taraf haline getirdi ve seçim sürecinin içine sokmuş oldu” dedi.

Saray’dan İsmail Küçükkaya çıkışı: Program sonrası konuştuk ‘Binali Bey daha iyiydi’ dedi

İmamoğlu’nun kampanya sürecinde vakıflar, dernekler ve israf konusunda çok rahat ithamlarda bulunduğunu söyleyen Aktaş, “Canlı yayında Binali Yıldırım bu konularda kamuoyuna net bilgiler verdi. AK Partili seçmende bu yayının bir karşılığı olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.
“Ekrem İmamoğlu’na kendi seçmeni daha yüksek bir rol biçiyordu, çok yüceltilmişti” diyen İhsan Aktaş, “İmamoğlu rakibini ezip geçecek, her konuda üstünlük sağlayacak gibi bir beklenti vardı. Tartışmada daha vasat bir figür ortaya çıktı. Ekrem İmamoğlu’nun ortaya bıraktığı onlarca soru vardı. Binali Bey bunları net bir şekilde cevapladı ve yalan söylüyorsun ifadesini kullandı. İddia ettiğiniz şeyin arkasında duramyorsanız bu size uzun vadede zarar getirir. Kampanya sürecinde daha abartılmış bir İmamoğlu vardı ama Binali Bey’in karşısında görüldü ki onun sözünün üstüne fazladan bir söz koyacak potansiyeli yoktu. AK Parti ilk kampanya başladığında küçük, stratejik ince hamleler yapsaydı böyle hayali bir kahraman da ortaya çıkmamış olurdu” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et