İhraç edilen hoca sordu: “Bütün bunlardan sonra o koltukta nasıl oturuyorsunuz?”

Cebeci Kampüsünü boşalttı. SBF, İletişim, Hukuk ve Eğitim Bilimleri fakültelerinin hocaları Mülkiye'nin Dekan Vekili Prof. Dr. Kadir Gürdal'ı ve rektör Erkan İbiş'i istifaya davet ettiler.

SBF, İletişim Fakültesi’ndeki barış imzacısı akademisyenlerin ve onlara destek veren hocaların tamamına yakınının adının yer aldığı KHK, Cebeci Kampüsünü boşalttı. SBF, İletişim, Hukuk ve Eğitim Bilimleri fakültelerinin hocaları Mülkiye’nin Dekan Vekili Prof. Dr. Kadir Gürdal’ı ve rektör Erkan İbiş’i istifaya davet ettiler.  Gürdal, “Bütün bunlardan sonra o koltukta nasıl oturuyorsunuz?” sorusuna cevap veremezken ihraç edilen hocalar sessiz kalan meslektaşlarını, “Hâlâ okulu  koruyalım vb. boş sözlerin arkasına saklanarak hiçbir şey yapmamayı kendine yediren hocalara da yazıklar olsun. Üniversite dört duvardan ibaret değildir!” sözleriyle eleştirdiler.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/203130552″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/617329878_960x960.jpg?r=pad” caption=”Ankara Üniversitesi’nde ihraçlar protesto edildi”]

Son Haberler