İğrenç teklif! ‘Kocam, eniştesinden çocuk yapmamı istedi, kızımı istismar ettiler’

Çanakkale'de bir çocuk annesi 51 yaşındaki N.B., 11 yıl önce evlenerek yerleştiği eşi M. B.'nin (42) köyünde yıllar boyunca sistematik işkenceye maruz bırakıldığını belirterek çarpıcı iddialarda bulundu.

Çanakkale Biga’da gıda fabrikasında çalışan N.B. (51) isimli kadın, akrabasının aracılığıyla tanıştığı M.B. ile 2008 yılında evlendi. Bir sene içerisinde de eşinden gebe kaldı. İkiz çocuk dünyaya getirmeye hazırlanan N.B., iddiaya göre eşi M.B.’den sıra dışı bir teklif aldı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, koca M.B., evli ve çocuğu olmayan eniştesi M.K. ile konuştuğunu ve doğacak bebeklerden bir tanesini daire karşılığında eniştesine satmak istediğini söyledi. Anne N.B’nin bu teklifini reddetmesiyle sinirlenen koca, karnında çocuğunu taşıyan eşini defalarca darp etti. Hamile kadının karnındaki iki bebek de maruz kaldığı şiddet sonucunda ölü olarak dünyaya geldi. İlk bebeklerinin ölümünün hemen ardından bir kez daha gebe kalan N.B., dünyaya getirdiği C.B isimli kızının satılmasına da engel olunca ikinci bir skandal ile karşı karşıya kaldı.

KAN DONDURDU

Anne N.B’nin iddiasına göre eşi M.B., kendi çocuklarını eniştesi M.K.’a satamayınca akılalmaz bir yola başvurdu.

İddiya göre doğumdan üç ay sonra M.K.’ı evine çağıran M.B., karısını eniştesiyle birlikte olmaya ve ondan gebe kalmasına zorladı. Kocasının gözleri önünde eniştesinin cinsel saldırısına uğrayan anne N.B, yaşadığı dehşete engel olunca kocası tarafından feci şekilde darp edildi ve bir hafta boyunca baygın şekilde evin bir odasında hapsedildi. Ailesinden yardım istese de öldürülme korkusuyla başa çıkamadı. İddiasına göre anne N.B.’nin yaşadıkları bunlarla da sınırlı kalmadı.

Düğünden kalan bütün bilezikleri akrabaları tarafından zorla gasp edildi. Ondan alınan paralarla eşinin eniştesi M. K.’a dört defa tüp bebek tedavisi uygulandı ancak sonuç alınamadı. Yıllarca uğradığı işkencenin ardından 2016 yılında eşinin ailesi tarafından öldüresiye dövüldükten sonra babasının evine gönderildi. Ancak talihsiz kadının yaşadıkları peşini hiç bırakmadı. Babasının evine yerleştikten sonra kızı C.B.’nin öz babası M.B. ve dedesi İ. B. tarafından defalarca cinsel istismara uğradığını öğrendi, hukuk mücadelesi başlattı.

Yaşadıklarını anlatan N.B, şunları söyledi:

Eşim benimle evlenmeden önce çocuğu olmayan eniştesine söz vermiş. Bebeği olduğunda daire karşılığında ona satacakmış. Bana bunu gebeyken söyledi, kabul etmedim. Defalarca darp etti. İki çocuklarımdan birini doğum sırasında “öldü” diye göstererek el altından eniştesine verecekmiş ama olmadı. Karnımdaki bebekler henüz 9’uncu ayda şiddete yenik düşerek öldüler. Üç ay sonra yine gebe kaldım, yine satmaya çalıştılar. Engel oldum, evladımı daireye sattırmam.

Baktı ki ben çocuğumu sattırmayacağım bu sefer de eniştesini üzerime saldırttı. Eniştesiyle beraber eve doğru geldiler, kocam ahıra girip bizi uzaktan izlemeye koyuldu. Eniştesi ‘Senin çocukların çok güzel oluyor, senden çocuk yapacağım, kocandan vekalet aldım’ diyerek üzerime saldırdı, taciz etmeye başladı. Bağırdım, direnmeye çalıştım. Eniştesi korkup kaçınca kocam hemen eve geldi, beni öldüresiye dövdü. Bir hafta boyunca baygın halde yataktan kalkamadım.

Eşimin ailesinden kurtulunca babamın evine yerleştim. Zaman geçtikçe kızım kendini güvende hissetmiş, yaşadıklarını bana anlattı. Öz babası da dedesi de kızıma henüz 5 yaşındayken cinsel saldırıda bulunmuş. Kızım hem pedagoglara hem de savcılıkta her şeyi bütün detaylarına kadar anlattı. Babası kızımı elinden tutup dedesinin evine götürüyormuş. Babaannesi ile birlikte evden çıkıyorlarmış sonra. Dedesi de boş evde kızıma cinsel saldırıda bulunuyormuş.

Elimde her türlü belge var. Kızım hekimlerin önünde her şeyi anlatıyor. Nisan ayında boşandık, mahkeme kızımın vekaletini bana verdi. Kızımı elimden almaya çalışıyorlar. Kızım onların eline düşerse hayatım kararır. Bana cehennemi yaşattılar. Doğmamış bebeklerimi satmak istediler. Yıllardır yargı önünde yaşam mücadelesi veriyorum, lütfen sesimi duyun kızımı onlara verilmesin

Son Haberler