“İdam yasası 23 Haziran’dan önce geçerse İstanbul’da AKP kazanır”

31 Mart'ta yenilen AKP'ye, tekrarlanan İstanbul seçimi için yandaş yazar Rahim Er'den idam teklifi geldi. Er bugünkü yazısında idam cezası 23 Haziran'a kadar kanunlaştığı takdirde, AKP'nin İstanbul'da seçimi kazanabileceğini iddia etti.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) skandal iptal kararının ardından tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanığı seçimlerine ilişkin, AKP’nin nasıl bir yol izlemesi gerektiğine değinen yandaş Türkiye gazetesi yazarı Rahim Er, çareyi idamda buldu. Er, bugünkü yazısında hükümete 23 Haziran’a kadar idam cezasını Meclis’e getirmeyi ve kanunlaştırmayı önerdi.

AKP’nin çok güçlü, çok ses getirecek, çok esaslı yeni teklifler üreterek oy istemesi gerektiğini söyleyen Er, “O tekliflerden birini biz yapıyoruz” diyerek idam cezasını getirmeyi teklif etti.

Er’in “İdam cezasının gelmesi seçimi kazandırır” başlığıyla yayınlanan yazısında ilgili kısımlar şöyle:

İdam cezası, tarihimiz boyunca oldu. Kaynağı da “kısasta hayat vardır” diyen Kur’ân-ı kerimdir. Mevcut iktidar, AB’ye girişi kolaylaştırma adına aldığı bir kısım tedbirlerin yanı sıra TCK’dan da idamı kaldırdı. Hâlbuki küçük çocuğu istismar ettikten sonra katletme gibi öyle canavarca suçlar işleniyor ki hükmü veren mahkeme hey’eti bile takdir ettiği müebbet veya ağırlaştırılmış müebbet cezasından memnun kalmıyor. Nerede kalsın ki mağdur aile razı olsun.

Meclise hemen idam cezası teklifi verebilir. İttifak ortağı MHP, zaten en baştan itibaren idam cezasından yana olduğu için tam destek verir.

Böyle bir teklif, bütün şehid aileleri oylarını, onların yakınlarının oylarını, mağdur aileleriyle yakınlarının oylarını ve tüyler ürpertici her haberi dinlediğinde “öyleyse idam cezası niye yok?” diye soran milyonların oylarını getirir.

Teklifle kalmamalı, kürsülerde teminatı verilmeli ve en isabetlisi de kanun, 23 Haziran’a kadar çıkarılmalıdır.

Şüphesiz ki kanun makable şamil olmayacağı için Reyhanlı faillerine tatbik edilemeyecektir. Ancak bu vesileyle büyük bir eksiklik telafi edilmiş olacaktır.

En çok okunan haberler

Yaşar Okuyan’dan “FETÖ’nün siyasi ayağı CHP’dir” diyen Mehmet Metiner’e: Hastır lan!

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan "FETÖ'nün siyasi ayağı CHP'dir" diyen AKP'li eski vekil Mehmet Metiner'e çok sert yanıt verdi. 

Süleyman Soylu’nun hedefindeki türbanlı direnişçi açlık grevine başladı

Ankara Yüksel Caddesi’nde yapılan bir eyleme destek verdiği sırada bir polisin cinsel saldırısına maruz kalan Merve Demirel, hakkında ‘savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı kararı var’ denilerek 12 Temmuz gecesi gözaltına alındı.

‘Kayıp neslin’ fotoğrafı: 4 işlem yapamıyor, Türkçe konuşamıyor, kalbin yerini bilmiyor

Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelinde binlerce 4'üncü ve 8'inci sınıf öğrencisine yönelik yapılan "ABİDE" eğitim araştırmasının veri analizleri tamamladı.

AKP’li televizyoncuya Hollanda’da Suriyeli şoku: Paylaşmazdım yine ama kanıma dokundu

Hükümete yakın gazetecilerden Latif Şimşek, Hollanda ziyareti sırasında yaşadığı olayı anlattı.

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Ayda 22 bin 500 TL maaş alan vekiller 200 günde sadece 64 gün çalıştı: 74 günlük yeni tatil başlıyor

Ayda 22 bin lira maaş alan milletvekilleri Ocak ayından bu yana sadece 64 gün çalıştı. Meclis yeniden tatile giriyor.

“Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın 5 aylık harcaması 1 milyar TL’yi aştı”

Veli Ağbaba, Saray’ın 2019 yılının ilk 5 aydaki harcamasının 1 milyar TL’yi aştığını hatırlatarak, Türkiye’nin tarihin en büyük ekonomik krizi ile karşı karşıya olduğunu belirtti ve Saray’a ayrılan bütçeyi eleştirdi.

Canan Kaftancıoğlu’nun belgeseli çekildi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yaşamını konu alan belgesel yayınlandı.

Müdahale edilemedi… Hasankeyf yanıyor!

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yangın çıktı. Tarihi yerleşim alanındaki yangın yerine itfaiye ekiplerinin ulaşmakta zorluk yaşadığı belirtildi.

Gökhan Özoğuz bu fotoğrafı paylaşanlara ‘yeter artık’ dedi

Toplumsal sorunlara karşı duyarlı yaklaşımı nedeniyle iktidar çevrelerinin sık sık hedef aldığı Athena Gökhan sosyal medya hesabından isyan etti. 1993 yılında çekilmiş bir görüntüsü üzerinden kendisine yönelik çirkin yorumlara yanı veren Gökhan Özoğuz "Artık yeter" dedi. 

AKP’li televizyoncuya Hollanda’da Suriyeli şoku: Paylaşmazdım yine ama kanıma dokundu

Hükümete yakın gazetecilerden Latif Şimşek, Hollanda ziyareti sırasında yaşadığı olayı anlattı.

Cem Seymen’in başı belada: Bana ‘bas git’ dedi, bir adım sonrası bıçağı çekecekti

Gazeteci ve televizyon programcısı Cem Seymen Yurt İçi kargo şubesinde başına gelen olayı anlattı.

Yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan’dan dikkat çeken adım

AKP’den kopup yeni parti kurma çalışmaları yapan Abdullah Gül’ün, Ali Babacan’ın ve Ahmet Davutoğlu’nun yeni kuracağı parti tartışmaları sürüyor.