İBB’de yandaş medya vurgunu belgelendi

8 kişinin çalıştığı İBB'nin satış noktasına 20 tane yandaş gazete gidiyor!

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, 18 günlük başkanlığı döneminde İBB kaynaklarının nasıl israf edildiğini ve yandaş şirketlere sağlanan menfaatleri elde ettiği bulgularla açıklamıştı.

YANDAŞ BASIN DA İBB’DEN GEÇİNİYOR

16punto’nun haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin, Ekrem İmamoğlu aleyhine yayınlar yapan yandaş medyayı nasıl beslediği belediye şirketinin çalışanı tarafından kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Ağaç A.Ş.’nin Sarıyer’deki ağaç satış noktasında çalışan Nuri Başkapan isimli vatandaş, toplam 8 kişinin çalıştığı satış noktasına 10 adet Yeni Şafak, 10 adet de Sabah gazetesinin her gün düzenli olarak bırakıldığını açıklayarak durumu cep telefonu kamerası ile de kaydetti.

Ağaç A.Ş.’nin diğer satış noktaları ile birlikte genel müdürlüğe her gün Sabah ve Yeni Şafak gazetelerinden 200’er adet dağıtıldığını kaydeden İBB çalışanı “Üzerinde yazılan tarihten başka içinde doğru hiç bir şey yazmayan bu gazetelerin okunacak bir tarafı yok. İnşallah bu soygun düzeni bitecek ve her şey çok güzel olacak” dedi.

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,484BeğenenlerBeğen
4,596TakipçilerTakip Et