Devlet içindeki tarikat yapılanmalarını eleştirdiği için emniyet müdürü tarafından tehdit edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Nuri Başkapan, belediyedeki tarikat kadrolaşması ve hukuk dışı uygulamalar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından devlet içindeki tarikat yapılanmalarını eleştirdiği için Menzil Tarikatına yakın bir emniyet müdürü tarafından açıkça tehdit edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Nuri Başkapan, İBB içindeki hukuk dışı uygulamalar ve tarikatların güç savaşı hakkında 16punto.com Genel Yayın Yönetmeni Atakan Sönmez’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkapan, “İBB’de kanun tanımaz bir çete var. Ne hukuk tanıyorlar ne de vicdanları var. İnsanların ekmeğiyle, haysiyetiyle oynamakta sorun görmüyorlar” dedi.

“FETÖ’YE BİNA TAHSİS EDEN MÜDÜR YARDIMCISI HALEN GÖREVDE”
15 Temmuz darbe girişiminin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesinden pek çok kişinin ‘FETÖ ile iltisaklı olduğu’ gerekçesi ile ihraç edildiğini hatırlatan Nuri Başkapan, bazı kritik görevlerde ise halen geçmişte FETÖ’yle yakın ilişki içinde olanların görev yaptığını söyledi.
İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri (İSBAK A.Ş.) iştirakinde çalışan Sinan Yavuzyiğit adlı çalışanın ‘yetersiz performans’ gerekçesi ile işine son verildiğini söyleyen Başkapan, ihraç gerekçesi hakkında ise çarpıcı bir iddiayı dile getirdi.

Haberin devamı için tıklayınız.