İBB toplantısının özeti: İmamoğlu rezil etmekten Tevfik Göksu rezil olmaktan usanmadı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, tatilin ardından aylık toplantılara başladı. Meclis'in gündeminde Yenikapı'da sergilenen ihtiyaç fazlası araçlar ve akademisyen Tayfun Kahraman'ın İBB'ye atanması vardı.

Toplantıda konuşan AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, araçların sergilenmesini ‘Tiyatro’ olarak niteledi. Taksim Dayanışması üyesi olan Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyesi Tayfun Kahraman’ın Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı’na atanmasına tepki gösteren AKP’li Göksu, Gezi direnişi için, ‘Eli kanlı örgütlerin eylemi’ ifadesini kullandı. İmamoğlu Göksu’ya, “Tayfun Kahraman’ın karakterine ve kişiliğine kefilim. Geçmişte övdüğünüz insanlarda yanıldınız, şimdi sövdüğünüz insanlarda yanılacaksınız” diye cevap verdi. Toplantıda konuşan AKP’li Ömer Faruk Kalaycı ise İmamoğlu’na yönelik, “Vakıflar bizim yüz aklarımızdır. Bu yurtlardan sizin uykularınızı kaçıracak gençler yetişiyor” ifadelerini kullandı. İmamoğlu, bu sözlerin suç duyurusu niteliğinde olduğunu söyledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’na atanan Tayfun Kahraman’a, “Terör örgütlerinin paçavrasının altında gaz maskesiyle beraber havaalanı dursun, boğaz köprüsü dursun diyen bir kişi bu şehrin neresini dönüştürecek?” sözlerine, “Karakterine ve kişiliğine kefilim. Ona söver gibi hakarette bulunmanızı yadırgıyorum. Geçmişte çok övdüğünüz insanlarda yanıldığınız gibi şimdi de çok sövdüğünüz insanda yanılacaksınız” diye yanıt verdi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,675BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et