Hutbelerinde Atatürk’ü anmayan Diyanet’i aklamaya çalışan yandaşın maskesini İlahiyatçı Cemil Kılıç düşürdü!

Yandaş Yenişafak Diyanet İşleri Başkanlığı'nı aklamak için kolları sıvadı. Milli bayramlarda yayınlanan hutbelerde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün anılmaması halkın tepkisini çekiyordu. 

Yandaş Yenişafak Diyanet İşleri Başkanlığı’nı aklamak için kolları sıvadı. Milli bayramlarda yayınlanan hutbelerde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün anılmaması halkın tepkisini çekiyordu.

Yenişafak, bu tepkilere karşı Diyanet İşleri Başkanlığı’nı aklamak için Mustafa Kemal Atatürk ve Meclis’in 3 Mart 1924’te Hilafetin kaldırılmasının ardından yürürlüğe giren kararnameyi öne sürdü. Kararnamede hutbelerde kişilere değil millete dua edilmesi isteniyor.

Peki bu kararname neden yayınlandı.

İlahiyatçı Cemil Kılıç, Diyanet’i aklamaya çalışan Yenişafak’a tarih dersi verdi.

Kılıç, 5 Mart tarihli kararnamenin çarpıtıldığını ifade ederek, Söz konusu genelgenin tarihi 5 MART 1924. Yani halifeliğin kaldırılışının 2 gün sonrası. Bu ne demek biliyor musunuz? Hutbelerde halifenin adının anılması zorunlu idi. Bu genelge ile aslında halifenin adının anılması yasaklanıyor. Cumhuriyete karşı hilafetçilerin camilerde örgütlenmesi önlenmeye çalışılıyor” diyerek işin aslını açıkladı. Halkweb.com.tr’den çalınmıştır

Kılıç’ın açıklamaları şu şekilde:

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması: “Millet isterse…”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile arasında geçen görüşmenin detaylarını yazdı. Selvi, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a “Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna verdiği cevabı da köşesinde yer verdi.

Bir Katarlılara gitmesin vakası daha mı? İşte Koç ve Sabancı’nın Kanal İstanbul arsaları…

Kanal İstanbul projesine ilişkin Katarlıların aldığı arsalar tartışma konusu olmaya devam ederken, Koç ve Sabancı'nın da bölgede büyük arsalar topladığı açıklandı.

İşte MEB’nin klavuz kitabı: Başı açık kötü, başı kapalı iyi!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dindar nesil” talebinin ardından patlayan gerici uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın rehber öğretmenlere dağıttığı kitap için seçilen resimlerde çocuklara cinsel istismar ve şiddet uygulayan kadınlar başı açık, şefkat gösteren kadınlar ise türbanlı olarak resmedildi.

Dünyayı korkutan virüste son durum! Şehire tüm giriş çıkışlar kapatıldı

Corona virüsünün ilk ortaya çıktığı Wuhan kentine giriş çıkışlar kapatılarak şehir karantina altına alındı. Şehirden çıkmak isteyenlere polis izin vermedi.

Sınav kaygısı için aldığı ilaç kör etti!

Antalya’da sağlık meslek lisesi öğrencisi Mina K.’nin (17), sınav stresini yenmek için gittiği hastanede verilen ilacın yan etkisiyle vücudunda yanıklar ile morluklar oluştu. Görme yetisini de kaybeden Mina K., yoğun bakımda tedaviye alınırken, anne Burcu Sargın (39), hastane ile doktoru Sağlık Bakanlığı’na şikayet etti. İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı.
209,947BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et