Hüsnü Mahalli AKP’nin Saadet Partisi planını böyle deşifre etti

Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli, AKP’nin Saadet Partisi’yle ittifak yapmak için neden bastırdığını ve Milli Görüşçülerin de bu süreçte neler yapması gerektiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya gelmişti. İttifak görüşmesi yapıldığı belirtilirken Milli Görüş’ten olumsuz yanıt verilmişti. Bir kez de AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüşmüştü. Ancak AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, partisinin MHP ile yapacağı seçim ittifakına Saadet Partisi’nin katılıp katılmayacağını konuşmak için henüz erken olduğunu söylemişti.

Tam da bu süreçte Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli, AKP’nin Saadet Partisi’yle ittifak yapmak için neden bastırdığını ve Milli Görüşçülerin de bu süreçte neler yapması gerektiğini açıkladı.

Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli, şunları söyledi: “Herkes Saadet Partisi’nin peşinde. AKP Saadet’i kendi ittifakına katmak için  ‘iç gıdıklayıcı’ tekliflerde bulunuyor. Saadet’in alması gereken tavır çok basit: Rahmetli Erbakan Hoca’nın Erdoğan ve AKP ile ilgili söylediklerini hatırlamaktır. Saadet’ten kopan Numan Kurtulmuş, MHP’den kopan Tuğrul Türkeş, Partisini bırakan Süleyman Soylu geçmişte söyledikleri herşeyi unutarak ‘biat’ edip bakan oldular. Şimdi sırada ‘en sert’ söylemleriyle bilinen Bahçeli var. Birileri Saadet’i aynı kervana katmak istiyor. Erbakan Hoca’ya isyan bayrağını çekerek Fazilet Partisinden ayrılarak AKP’yi kuran ekipten neredeyse hiç kimse kalmadı. Hepsi tasfiye edildi. Saadet yönetimi bu gerçeği unutmamalı. Unutursa Rahmetli Erbakan Hoca mezarından çıkar gelir hesabını ağır sorar.”

İŞTE O MESAJLAR…

Son Haberler