Sosyal Medya

Hüsnü Mahalli açıkladı: Filistin’de aslında neler oluyor?

Gündem

Hüsnü Mahalli açıkladı: Filistin’de aslında neler oluyor?

Ortadoğu Uzmanı Hüsnü Mahalli, Filistin’de aslında neler yaşandığını açıkladı.

ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararına karşı Gazze’de düzenlen gösterilerde, İsrail güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu en az 41 Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin sağlık yetkililerinin yaptığı açıklamada, binden fazla kişinin yaralandığı, en az 35 kişide kurşun yarasının olduğu kaydedildi.

Batı Şeria’daki Filistin yönetimi, İsrail’i ‘Gazze’de katliam yapmakla’ suçladı.

Filistin yönetimi sözcüsü Yusuf el Mahmud, “Uluslararası toplum Gazze’deki korkunç katliamı durdurmak adına derhal harekete geçmelidir” dedi.

HÜSNÜ MAHALLİ ANLATTI

Ortadoğu Uzmanı Hüsnü Mahalli, Filistin’de aslında neler yaşandığını açıkladı.

Hüsnü Mahalli, “İsrail’in kurulduğu 1948’den bu yana Araplar ve müslümanlar 70 yıldır sızlanıyor. Hepsi palavracı. Hepsi çoktan Filistin’i satmış. Hiç kimse hiç bir şey yapmıyor yapamıyor. Çoğu da ihanet içinde. Gün gelir hepsi  İsrail kölesi olacak. Olan onurlu Filistin halkına oluyor. Ortadoğu, Suriye ve Filistin ile ilgili gerçekleri anlatmamı istemeyenler  bana ambargo uyguladı ve uyguluyor. ‘Arap Baharı’ ile ilgili 4 kitap yazdım. Şimdi oturup FİLİSTİN kitabını yazacağım. Herkes herşeyi öğrenecek. Ama herşeyi!” açıklamasında bulundu.

İŞTE O MESAJLAR…

Gündem Kategorisinden...

Yukarı
*