BTP 8. Olağan Büyük Kongresi, Hüseyin Baş’ın horonu ile başladı

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 8. Olağan Büyük Kongresi Başkent Ankara’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 8. Olağan Büyük Kongresi’ne tek aday olarak giren Hüseyin Baş, 1358 delegeden, kongreye katılan 1171’inin tamamının oyunu aldı. Genel Başkan Hüseyin Baş’ın tek aday olduğu kongrenin sloganı da ‘At Bi Format’ ve ‘Ülkeyi Yönetecek Gençler Aranıyor’ […]

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 8. Olağan Büyük Kongresi Başkent Ankara’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 8. Olağan Büyük Kongresi’ne tek aday olarak giren Hüseyin Baş, 1358 delegeden, kongreye katılan 1171’inin tamamının oyunu aldı.

Genel Başkan Hüseyin Baş’ın tek aday olduğu kongrenin sloganı da ‘At Bi Format’ ve ‘Ülkeyi Yönetecek Gençler Aranıyor’ olarak belirlendi.

Alkışlar eşliğinde salona giren Hüseyin Baş, folklor ekibi ile birlikte horon vurdu.

Ardından kongre divanı oluşturuldu.

Genel Başkan Hüseyin Baş’ın BTP 8. Olağan Büyük Kongresi’nde yaptığı konuşmanın tamamı:

BAŞ’TAN ERDOĞAN’A: FATURALARINI DA BİZ ÖDÜYORUZ

Kongrede konuşma yapmak için kürsüye çıkan Hüseyin Baş, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençliğe Hitabe’sinden bir bölüm okuyarak sözlerine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hekimlere yönelik, “Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlarmış, varsın gidiyorlarsa gitsinler” sözlerine tepki gösteren Baş, “Doktorlara 8-9 bin lira yetmiyorsa git diyor. Nasıl yetsin? Eee sen 100 bin lira alıyorsun. Sana yetiyor mu? Hepi topu karı koca yaşıyorsun, kiran da yok; faturalarını da biz ödüyoruz” dedi.

“BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE FAKİRLEŞTİRİLİYORUZ”

Baş, hükümetin ekonomi politikalarını da eleştirerek, bilinçli bir şekilde milletin fakirleştirildiğini söyledi. İnsanların yoksulluk sınırının altında yaşadığını söyleyen Baş, şöyle konuştu:

“Ülkenin kendi yeraltı kaynağı, kendi zenginliği bu milletin yararına kullanılsın. Mesela tarımı bitirdiler. İlk defa buğdayın tohumunun yetiştiği yer Şanlıurfa’dır. Dünyanın her yerinde rahatça yetişebilen bir ürünü biz ithal ediyoruz. Bağımsız Türkiye Partisi olarak çiftçinin ürüne alım garantisi vereceğiz. Tarım stratejik bir sektördür. Silahsız bile savaşabilirsiniz ancak buğdaysız savaşamazsınız. Bizim ekonomik anlayışımız gözlerdeki ışıkla sorunu çözmek.”

“BENİM İLMİMİN ZEKATI SENİN SÜLALENİ SATIN ALIR”

Siyasi arenada kendisini bu güne kadar düşmanca karşısına alan tek kişinin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati olduğunu söyleyen Baş, “Döviz oynadığında bir TV programında ’40 milyon dolar nakitin piyasada olması lazım’ dedim. Bakan Nebati de, ‘Bir aklı evvel çıkmış 40 milyon dolar lazım diyor, 1-2 milyon dolarla bu iş olur’ dedi. Aklı evvel diye bize diyor. Benim ilmimin zekatı senin sülaleni satın alır. Şimdi de çıkmış, ‘ekonomiyi kurtardık’ diyor. Herhalde kendi ekonomisini kurtardı. Çünkü biz de bir şey yok. Ben vallahi billahi bu ekonomiyi çözerim. Hiçbir vatandaş yoksul olmasın istiyorum” şeklinde konuştu.

Baş ayrıca, “Ekonomide sıkıştıkça gaz çıkarıyorlar. Doğalgaz…” şeklinde konuştu.

“SİYASETİ DE HÜKÜMETİ DE GÜNCELLEYECEĞİZ”

AK Parti ve MHP’nin ortaklaşa Meclis’e sunduğu Seçim Kanunu yasa teklifini de “Bizim baraj sorunumuz yok” diye yorumlayan Baş, “Burada baraj sorunu olan insanlar değil, safı belli olanlar var. Burada siyasi rant sorunu yok, burada beklenti yok. Burada yarın vereceğimiz hesap var, burada geleceğe güzel bir ülke bırakmak için canını verecek güzel insanlar var. O yüzden bunu şimdi konuşmaya gerek yok. Bağımsız Türkiye Partisi olarak siyaseti de hükümeti de güncelleneceğiz. Yapılacak ilk seçimde BTP’ye oy verin” dedi.

En çok okunanlar