Hulusi Akar neden küplere bindi? Erdoğan-Bahçeli görüşmesinin perde arkası…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyareti siyasi kulisleri hareketlendirdi.

Ziyareti, kabine değişikliğine yoranlar da oldu sistem üzerindeki değişikliğe ilişkin bilgi paylaşımı olarak değerlendiren de.

Görüşmenin MGK’den bir gün sonra, Yüksek Askeri Şura toplantısından ise bir gün önce olması nedeniyle MGK ve YAŞ gündemine ilişkin yorumlar da yapılırken erken seçim iddiası da dillendirildi.

AKP içinden kulisleri ile bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Görüşme önemliydi. Hem de çok çok önemliydi” derken Devlet Bahçeli’nin evinde resmi programla ilan edilen ilk görüşme olmasına dikkat çekiyor.

İşin perde arkasında Bahçeli’nin, sosyal medyada kalpaklı fotoğrafını paylaşmasının da yattığını söyleyen Selvi, “Bir görüşmede Erdoğan, ‘Eviniz çok güzelmiş, merak ettim’ demiş. Bahçeli de, ‘Bir kahve içeriz’ diye karşılık vermiş. Görüşme için Külliye’den aranınca Bahçeli, ‘Evimde ağırlayayım’ demiş” notunu paylaşıyor.

Cumhur İttifakı’nda bir sorun olmadığını belirten Selvi, Kasım ayında erken seçim iddiasına dair AKP ve MHP cephesinin ortak bir dil kullandığını ve gündemde erken seçim olmadığını vurguladıklarını kaydediyor. Ancak Selvi, “Kabine değişikliğine ilişkin bir bilgi edinemedim” diyor.

Konuyu Yüksek Askeri Şura toplantısına getiren Selvi, “YAŞ’la ilgili bir söylenti vardı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın küplere bindiğini söylemekle yetineceğim. Akar, birlik ve beraberlik görüntüsü vermek için komutanlarla birlikte olduğu bir fotoğraf karesini servis ettirdi. Ama Erdoğan’ın şura öncesi Bahçeli’yi ziyareti bugünkü toplantının önemini artırdı” ifadesini kullanıyor.

Eski Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, AKP hükümetinde Savunma Bakanı koltuğuna oturması sonrası görevi Yaşar Güler’e devretmişti.

Babil dizisine FETÖ soruşturması

Star TV’de yayınlanan  ve gerici AKİT gazetesinin hedef gösterdiği “Babil” dizisine FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edildi.

Bakan Albayrak’tan dolar mesajı

Son Dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2020 tek haneli enflasyonu gördüğümüz yıl olacak. Kurun dış risklerden etkilenmeyeceğine finansal mimari kurduk" açıklamasında bulundu.

İslamoğlu ile Cübbeli Ahmet birbirine girdi… Nalları dikti, satıcı!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile ilahiyatçı yazar İslamoğlu arasındaki tartışma kapanan Hilal TV üzerinden sürdü. “İslamoğlu’nun kanalı nalları dikti” diyen Cübbeli Ahmet’e, İslamoğlu “Her şeyin satıcısı” dedi

Berat Albayrak’tan “Kanal İstanbul” için ‘Aldım ama neden aldım bir sorun’ açıklaması…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul projesinin geçtiği alanda arazi aldığını belirten haber sonrası Albayrak'ın avukatından açıklama geldi.

Rabia Naz’ın babasından Süleyman Soylu’ya ‘Şeyh’ tepkisi

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan Nakşibendi tarikatı şeyhinin ölümüyle ilgili sosyal medyadan başsağlığı mesajı paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Şaban Vatan, "Şeyhe üzüldüğünüz kadar kızıma üzülmediniz" dedi.
209,974BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et