Hükümetten ‘OHAL’ ve ‘Bahçeli’ açıklaması

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili söylediği sözlere, bir diğer Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan yanıt geldi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bir diğer Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili söylediği, “Sayın Bahçeli çok deneyimli ve kurt bir siyasetçidir. Şüphesiz ki bir stratejisi vardır. Bu stratejisindeki öncelik de kendi partisinin başarısı olmalıdır ve öyledir de. Retorikte ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ dense dahi ben pratik uygulamalarda parti menfaatinin öncelikli olarak gözetildiğini bilen birisi olarak söylüyorum” sözlerine yanıt verdi.
Numan Kurtulmuş, “Biz kimsenin niyeti ile nasıl hareket edeceği ile ilgilenmeyiz. Siyaset somut bir iştir” diye konuştu.

Numan Kurulmuş’un açıklamaları şöyle:

OHAL AÇIKLAMASI

– Darbe teşebbüsü son anda bir araya gelmiş örgüt üyesi tarafından yapılmadı. Darbe teşebbüsünün arkasında 40 yıllık bir hazırlık var. Sinsi planlar var. Bunları yapan adamların bir kısmı hala devletin içerisinde duran, bir kısmı hala kendisini ciddi bir şekilde gizlemeyi başarmış unsurlardır. Devletin, reform adımlarını atarken, diğer taraftan da hassas bir çalışma sürüyor. Ama büyük bir mücadele sürdürüldüğü için OHAL, gerektiği kadar ilan edilecek. Ümit ederiz ki; OHAL bitirilip Türkiye normalleşme sürecine başlar. Sadece FETÖ mensupları, terörist faliyet içerisinde bulunan odaklar temizleniyor. Ümit ederiz referanduma giderken OHAL sonuçlandırılmış olur.

MEHMET ŞİMŞEK’İN TWEETİ

– Mehmet Şişmek tweetini daha sonra atmış olduğu tweetlerle açıklama getirdi. Onun üzerine söyleyecek sözümüz yok.

MEHMET ALİ ŞAHİN’İN “HDP” AÇIKLAMASI

– (Mehmet Ali Şahin’in HDP’lilerin tutuksuz yargılanmalı sözleri) Biz siyasetçiyiz, biz siyasetçiler açılmış olan davalarla ilgili yönlendirici bir şeyler söylemeyiz. Devam eden hukuki bir süreç ve mahkemeler var. Her bir milletvekili ile oluşmuş farklı şartlar var. Bu dosyaların içeriği hakkında karar vermek bize düşen bir şey değil. Bağımsız mahkemeler karar verecek.

Son Haberler